Magazyny.pl to branżowy portal numer 1!

Blog / Realizacje

Dominika Mrowińska-Bolka

Realizacje

Marzec 21, 2018


Magazyny.pl to najpopularniejszy portal w Polsce wśród stron www z sektora industrial. Według similarweb.com, serwisu szacującego zasięgi witryn, portal ma 32 tys. odsłon miesięcznie, a kolejny w rankingu jedynie 8 tys. Od 2014 roku nad portalem pracuje SkyConcept.

– Liczba odsłon portalu Magazyny.pl i ogromna przewaga nad pozostałymi portalami zajmującymi się tematyką magazynową w Polsce jest przedmiotem naszej ogromnej dumy, ale i od dawna niezwykle istotną częścią naszej strategii biznesowej w sektorze magazynowym w Polsce. Od dawna stawialiśmy na rozwój tego portalu, wierząc iż jest to konieczne do osiągania sukcesów w doradztwie na rynku magazynowym. Na taki wynik składa się wieloletnia ciężka praca całego zespołu magazynowego JLL, na czele z Tomaszem Olszewskim, oraz ogromna wiedza o rynku polskim i zagranicznym, jaką posiadają nasi specjaliści. Niezwykle ważna jest także ciężka praca nad formą i contentem dla tego portalu. Ogromne gratulacje dla całego zespołu magazynowego JLL i współpracowników – ciężka praca przynosi wspaniałe owoce – mówi Tomasz Trzósło, Managing Director, JLL.

Od czterech lat dla firmy JLL portalem zajmuje się SkyConcept. – Statystyki pokazują, że udało się nam stworzyć portal, który stał się najważniejszym źródłem informacji o szeroko pojętym rynku magazynowym w Polsce. Odpowiednia strategia opierająca się na wartościowym contencie oraz wiedzy najlepszych w swojej branży ekspertów skutkuje zaufaniem wśród czytelników oraz uczestników rynku. Niezwykle cieszy nas fakt, że codzienna, konsekwentna praca nad stroną ma swoje odzwierciedlenie w wynikach – mówi Jacek Gratkiewicz, Specjalista ds. strategii medialnych w SkyConcept.

Firma SkyConcept w całości odpowiada za techniczną stronę portalu Magazyny.pl. Stronę redaguje również specjalnie powołany do tego przez SkyConcept zespół redakcyjny, który codziennie przygotowuje najnowsze informacje z rynku magazynowo-przemysłowego. Wszystkie informacje publikowane są także na profilach społecznościowych na LinkedIn oraz Twitterze, a raz na pół roku ukazują się w przygotowanej przez SkyConcept drukowanej wersji wydania „Magazyny.pl”.

Portal Magazyny.pl pozwala w jednym miejscu zaleźć wszystko o polskim rynku magazynowym.

Wyszliśmy daleko poza tradycyjną koncepcję komercyjnej strony internetowej z ofertami nieruchomości i stworzyliśmy wyszukiwarkę połączoną z interaktywną platformą wymiany wiedzy na temat rynku. To olbrzymia satysfakcja, że portal Magazyny.pl jest bezkonkurencyjny na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce.

Tomasz Ogrodzki, Partner, SkyConcept

– Magazyny.pl to narzędzie kompletne, umożliwiające nie tylko znalezienie odpowiedniej lokalizacji magazynowej czy produkcyjnej, sprawdzenie cen najmu czy kontakt z profesjonalnym doradcą, ale pozyskanie obszernych danych na temat samego rynku – jego kondycji i perspektyw rozwoju, a także szczegółów i porad z zakresu samego procesu inwestycyjnego. A to wszystko w czytelnej, nowoczesnej i przystępnej formie, w wersji zarówno na komputery, jak i tablety czy smartfony –  powiedział Tomasz Olszewski, Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej, JLL.

Magazyny.pl to najpopularniejszy portal w Polsce wśród stron www z sektora industrial. Od 2014 roku nad portalem pracuje SkyConcept #skyrekord

Dostępne na portalu poradniki inwestycyjne zawierają odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania najemców i inwestorów, dotyczące m.in.: rynku pracy, zagadnień prawnych związanych z uruchomieniem działalności, w tym prawa budowlanego, podatkowego czy kwestii związanych z działaniem Specjalnych Stref Ekonomicznych. Kompleksowe podejście do tego, co dzieje się w branży nieruchomości komercyjnych, w połączeniu z przekazywaniem wiedzy od ekspertów i aktualnych informacji okazały się być skuteczną formą komunikacji z odbiorcami na rynku i pozwalają cieszyć się tak satysfakcjonującymi wynikami portalu.