3 błędy popełniane na stronach www dla nieruchomości

Blog / Baza Wiedzy

Michał Klimorowski

Baza Wiedzy

Maj 9, 2017


Dlaczego strona internetowa nie przynosi oczekiwanej konwersji? Skąd tak niski współczynnik czasu spędzanego na www? Dlaczego dodatkowe kampanie kierujące ruch do witryny nie podnoszą statystyk użytkowania? Przyczyną takiej sytuacji są błędy, których można uniknąć, ale należy mieć świadomość ich istnienia. Oto 3 główne problemy pojawiające się na stronach www dla nieruchomości.

02_Front-v2

1. Brak responsywności
Wciąż rośnie liczba użytkowników oglądających strony internetowe za pomocą urządzeń mobilnych. Coraz większy udział ruchu mobilnego to już tendencja globalna. Według StatCounter ruch mobilny stanowi 39% wszystkich stron internetowych. Raport Digital in 2016 od We Are Social, StartCounter wskazuje, że Polska jest na szóstym miejscu pod względem udziału internetowego ruchu mobilnego z wynikiem 51% stron internetowych, które odwiedzone zostały na smartfonach i tabletach. Jak w tym świetle wypadają strony, które nie są dostosowane do urządzeń mobilnych? Nie trzeba chyba długo przekonywać, że użytkownicy korzystający z Internetu przez smartfony i tablety nie zatrzymają swojej uwagi na stronie www, która będzie nieczytelna i nie pozwoli na płynną nawigację po treściach. Poprawne wyświetlanie zdjęć, możliwość przechodzenia do kolejnych podstron czy korzystanie z akcji takich jak wypełnienie formularza powinno być dostępne w wygodny i intuicyjny sposób zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych. Responsywność stron www to podstawowy element skutecznej witryny w XXI wieku.

2. Tworzenie stron w technologii Flash
Co może być gorszego od niewłaściwego wyświetlania się strony? Jej kompletne niedostosowanie technologiczne do wymogów przeglądarek internetowych. Dzieje się tak w przypadku stron www stworzonych w technologii Adobe Flash, która powoli staje się internetową pieśnią przeszłości. Technologia nie jest już rozwijany przez samego producenta, a to sprawia, że o ile środowisko technologiczne się zmienia, o tyle Flash stoi w miejscu. Tym samym, nie ma możliwości, żeby pojawiające się wciąż nowe wymogi przeglądarek były spełniane przez strony www, które powstały w programie, który już się nie rozwija. Dlatego też już teraz witryny flashowe nie wyświetlają się w przeglądarce Chrome oraz Safari. Tym samym grono odbiorców, którzy korzystają z tych przeglądarek i urządzeń Apple nie mają możliwości otwarcia stron powstałych w Adobe Flash. Jak uniknąć sytuacji, w której witryna www powstaje w przestarzałej technologii? Otóż powierzenie realizacji strony www profesjonalistom pozwala uchronić się przed takimi błędami. Środowisko internetowe jest bardzo dynamiczne, dlatego tylko specjaliści są w stanie doradzić rozwiązania, które zapewnią maksymalną funkcjonalność i użyteczność witryny internetowej.

3. Brak aktualnych danych
Błędy technologiczne sprawiają, że użytkownicy mogą bezskutecznie próbować pozyskać informacje ze strony www, a tym samym zniechęcić się do dalszego eksplorowania witryny. Jednak częstym i kardynalnym błędem stron www w branży nieruchomości jest brak udostępniania właściwych danych. Pozostawiając na bocznym torze kwestię istoty samego contentu na stronie www i budowania przez niego pozycji w wyszukiwarce oraz zaufania odbiorców, należy zwrócić uwagę na to, jak ważna jest aktualność informacji w branży nieruchomości. Prezentując na stronie www ofertę powierzchni na sprzedaż czy wynajem, już na poziomie wyszukiwania przez potencjalnego klienta możemy zatrzymać jego uwagę. Oczywiście jeśli tylko strona przedstawia właściwe dane, co często jest pochodną integracji strony www z systemem CRM, pozwalającym na automatyczne aktualizacje. Użytkownik widząc ofertę, która spełnia jego oczekiwania jest bardziej skłonny do wysłania zapytania, wypełnienia formularza czy wykonania połączenia telefonicznego. Aktualizacje treści świadczą o dbałości zarówno o Klienta, jak i wizerunek firmy aktywnie działającej na rynku.