4 powody, dla których warto latem tworzyć prezentacje inwestycji

Blog / Baza Wiedzy

Dominika Mrowińska-Bolka

Baza Wiedzy

Maj 26, 2015


Tylko najbardziej optymalne warunki pogodowe sprzyjają wykonaniu fotografii lotniczych pozwalających uzyskać pełnowartościowe zdjęcia reklamowe. Nie trudno zgadnąć, że w Polsce lotom dronem najbardziej sprzyja okres wiosenno-letni. Dlatego warto odpowiednio wcześniej pomyśleć o promocji swojej inwestycji i skorzystać z przyjaznej aury pogodowej.

foto 2
foto_02-Prague-East1200
foto_04_1200
foto_05_1200
foto_06-glowne_1200
foto_krakow_1200
  1. Światło

W fotografii lotniczej odpowiednie światło pozwala wydobyć najatrakcyjniejsze szczegóły prezentowanych obiektów i terenów inwestycyjnych. Niezależnie od możliwości, jakie daje retusz fotografii, najlepszej jakości zdjęcia można uzyskać wykonując je w sezonie letnim, kiedy słońce jest najwyżej na horyzoncie, a widoczność nie jest zaburzona przez unoszącą się mgłę.

  1. Otoczenie

Późną wiosną i latem najlepiej prezentuje się otoczenie obiektów i terenów inwestycyjnych. Z wysokości kilkudziesięciu metrów, na które wzbija się dron doskonale widać pobliskie tereny zielone. W miastach natomiast, w słoneczne dni dużo lepiej prezentują się budynki otaczające fotografowany obiekt. Nie należy zapominać, że dla promocji nieruchomości niezwykle istotna jest zarówno prezentacja obiektu, jak i jego lokalizacji oraz tego, co znajduje się wokół.

  1. Szczegóły

Optymalne warunki pogodowe pozwalają wykonać efektowne zdjęcia, na których widać detale obiektów oddalonych nawet o setki metrów. Ponadto, kiedy nie wieje silny wiatr pilot ma możliwość zbliżenia platformy latającej do wybranych nieruchomości nawet na odległość jednego metra!

  1. Temperatura

Ten podpunkt mógłby nazywa się również: Dlaczego nie zima? Otóż dlatego, że dron jest napędzany siłą baterii, które nie w każdych warunkach dają tyle energii by unieść maszynę ważącą wraz z aparatem około siedmiu kilogramów. Kiedy temperatura powietrza spada, energia baterii nie pozwala na długie loty. Istnieje także prawdopodobieństwo, że może nagle zostać odcięte zasilanie i dron spadnie.