5 powodów, dla których warto korzystać z AdWords

Blog / Baza Wiedzy

Magdalena Chwedoruk

Baza Wiedzy, Inspiracje

Październik 3, 2016


Google AdWords powstał w 2000 roku. Od tego czasu twórcy systemu znacznie usprawnili jego funkcjonalność i rozszerzyli możliwości promocyjne. Dziś jest narzędziem, z którego z powodzeniem korzystają miliony reklamodawców na całym świecie. Ogromna siła AdWords pozwala przedsiębiorcom na precyzyjne dotarcie do określonej grupy odbiorców, a użytkownikom daje niemal nieograniczone możliwości wyszukiwania konkretnych ofert w Sieci. Korzyści płynące z reklamy w Google można stale mnożyć. Oto 5 z nich, które są szczególnie istotne dla Twojej firmy

02_Front-v2

1. ROZPOZNAWALNOŚĆ
Prawidłowo prowadzona kampania AdWords wpływa na sukcesywne zwiększenie ruchu na firmowej stronie www. Rzutuje to na budowanie rozpoznawalność marki, wpływa na utrwalanie jej wizerunku oraz ciągłe poszerzanie grona odbiorców i potencjalnych klientów. Reklamy pojawiają się zarówno w wynikach wyszukiwania Google w formie tekstowej, jak i w sieci reklamowej w postaci banerów. Sprawiają, że sama firma, jak i jej oferta wzbudzają większe zainteresowanie internautów i mają szansę trafić do właściwych odbiorców. Linki sponsorowane umożliwiają użytkownikom poszukującym określonych produktów czy usług dotarcie do ściśle wyselekcjonowanej oferty. Wynika to z możliwości skierowania reklamy AdWords do konkretnej grupy docelowej i dostosowania jej do oczekiwań i potrzeb odbiorców. Może być zorientowana na wybraną płeć, wiek, konkretne zainteresowania, wyświetlana jedynie w określonej lokalizacji, itd. AdWords pozwala zatem wyjść naprzeciw klientom, odpowiadając na ich aktualne i silnie sprecyzowane potrzeby. Tym samym, reklamy trafiają do użytkowników, którzy widząc w Sieci logotyp marki zaczynają kojarzyć ją z własnymi potrzebami.

2. KONTROLOWANE WYDATKI

Google nie wyznacza minimalnych kwot, jakie należy przeznaczyć na promocję w AdWords. Kampania w wyszukiwarce pozwala na indywidualne ustalenie dziennego budżetu, a koszt reklamy zależy w pierwszej kolejności od potrzeb i możliwości reklamodawcy, a w kolejnej, determinowanej przez sam system, m.in. od: siły konkurencji, rodzaju branży, jakości słów kluczowych. Co charakterystyczne dla Google AdWords, to fakt, że system umożliwia całkowitą kontrolę nad środkami finansowymi – zarówno pod względem śledzenia wydatków, jak i decydowania o ich wysokości w zależności od przedziału czasowego czy nawet pory dnia. Ponadto, ogromną zaletą AdWords jest to, że zleceniodawca płaci jedynie wówczas, gdy zostanie dokonana wybrana aktywność – reklama albo zostanie wyświetlona, albo użytkownik w nią kliknie – w zależności od obranej strategii. Dodatkowo, Google pozwala liczyć zwroty z inwestycji, dzięki czemu każdy reklamodawca może stwierdzić na jakim poziomie czerpie korzyści z reklamy w AdWords.

3. BUDOWANIE ZASIĘGU
Twoja kampania, już kilka sekund po jej rozpoczęciu, może zostać wyświetlona w dowolnej lokalizacji: w wybranym kraju, jego regionach, czy w określonym obszarze wokół danego punktu. Pozwala to na skierowanie promocji stricte do miejsca, w którym znajduje się odpowiednia grupa docelowa. Reklama dociera do właściwych osób właśnie w tym czasie, w którym rzeczywiście wykazują zainteresowanie ofertą firmy. Sukcesywne budowanie odpowiedniego zasięgu, także przez mechanizmy jakie daje sieć reklamowa, pozwala docierać do użytkowników, którzy odwiedzają konkretne strony internetowe czy wykazują określone zainteresowania. Co więcej, reklamy w AdWords wyświetlają się na wszystkich systemach operacyjnych m.in.: IOS, Android, Windows, MAC OS X, dlatego mogą być obecne na każdym urządzeniu mobilnym i stacjonarnym.

 

5 powodów, dla których warto inwestować w AdWords #google #adwords #skyconcept

 

4. DOGŁĘBNA ANALIZA
Zarówno Google AdWords, jak i Google Analytics to narzędzia posiadające ogromny potencjał pod względem dostarczania konkretnych danych statystycznych, dotyczących działań prowadzonych w witrynie www czy kampanii reklamowej. Mogą się one stać jeszcze bardziej skuteczne, gdy zostaną ze sobą powiązane. Połączenie kont otwiera bowiem dostęp do specjalnych statystyk – niedostępnych dla innych źródeł ruchu. Zintegrowanie umożliwia monitorowanie aktywności użytkowników w witrynie po kliknięciu lub wyświetlaniu reklamy. Pozwala to na zdobycie informacji o tym, jaka część ruchu i działań internauty pochodzi właśnie z AdWords – ile zarabia konkretna reklama czy pojedyncze słowo kluczowe. Ułatwia to optymalizację kampanii pod kątem jej kosztów, nietrafnych zapytań, czy skuteczności konkretnych reklam, co umożliwia maksymalne zwiększenie współczynnika konwersji. Precyzyjna analiza działań i potrzeb konsumentów wpływa na tworzenie jeszcze bardziej trafnych odpowiedzi na zadawane przez nich pytania.

02_Front-v2

5. POWRACAJĄCY UŻYTKOWNICY
Remarketing w Google AdWords umożliwia zleceniodawcy wyświetlanie reklamy użytkownikowi, który już wcześniej odwiedził stronę www firmy. W efekcie reklama towarzyszy odbiorcy na kolejnych odwiedzanych przez niego witrynach – niekoniecznie związanych z tą docelową. Odpowiednio sprecyzowany i dostosowany do potrzeb konsumenta komunikat motywuje go do zakończenia podjętego wcześniej działania, tj. powrotu na stronę, którą wcześniej opuścił, i sfinalizowania zakupu, skorzystania z usługi. Podsumowując, remarketing wykorzystywany jest do lokalizowania wiarygodnych klientów, ponownego przyciągania ich uwagi i zachęcania do aktywności na stronie. Takie działanie wpływa również na budowanie świadomości marki wśród konsumentów.