Biznesowe centrum Warszawy 2017

Blog / Realizacje

Dominika Mrowińska-Bolka

Realizacje

Listopad 28, 2017


Zasoby biurowe Warszawy przekroczyły już 5 mln m kw., a jeszcze wiosną 2009 roku stolica miała
3 mln m kw. biur. Te liczby pokazują jak dynamicznie zmienia się skyline miasta. Zmiany te można zobaczyć w najnowszej wersji Warsaw Compass.

To już trzeci rok z rzędu, kiedy ekipa SkyConcept sfotografowała Warszawę z lotu ptaka. Pojawiając się znów w tych samych miejscach pokazaliśmy tym samym, jak miasto zmienia się pod względem zabudowy, i jak kolejne wieżowce zmieniają panoramę stolicy. W aplikacji webowej Warsaw Compass użytkownicy mogą obejrzeć lotnicze panoramy 360 stopni wykonane w równych odstępach czasu – każdego lata od 2015 roku. Fotografie pozwalają dokładnie pokazać obiekty oraz otoczenie Centralnego Obszaru Biznesu stolicy. W tegorocznej aktualizacji panoram pojawił się podział na wszystkie lata, dzięki czemu internauci mogą z menu wybrać interesującą ich panoramę. Zmieniając widok i przechodząc do kolejnej panoramy, można te same budynki zobaczyć w nowej odsłonie. Na panoramach zostały oznaczone różne wieżowce – te istniejące, w budowie oraz planowane. Mapa wieżowców prowadzi zaś do wybranych przez twórców widoków prezentujących poszczególne budynki.

– Warszawa jest biznesowym sercem Polski, stąd nic dziwnego, że powstaje tu najwięcej budynków biurowych w kraju. Jak co roku w projekcie Warsaw Compass pokazujemy zmiany, jakie zachodzą w panoramie warszawskich wieżowców. Aplikacja daje możliwość obejrzenia miasta z lotniczej perspektywy, z kilku lokalizacji, i zapoznania się z informacjami na temat poszczególnych budynków – mówi Tomasz Ogrodzki, Partner w SkyConcept.

W tym roku zdjęcia były wykonane pod koniec lata. Już do czasu publikacji rozpoczęły się kolejne inwestycje w mieście, zatem kolejny rok zapowiada ciekawe zmiany w warszawskim skylinie. Zapraszamy do wirtualnej wycieczki i oglądania Warsaw Compass pod adresem warsawcompass.com.