Dedykowane serwisy nieruchomości dla Prologis

Blog / Realizacje

Michał Klimorowski

Realizacje

Lipiec 1, 2014


Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu realizacji stron i portali nieruchomościowych, stworzyliśmy dla firmy Prologis dwa dedykowane serwisy www: jeden poświęcony terenom inwestycyjnym na sprzedaż oraz drugi, prezentujący ofertę parków magazynowych wraz z dostępną w nich powierzchnią do wynajęcia.

Mapa terenów i parków magazynowych
Jednym z głównych założeń projektu było wykorzystanie dedykowanych map – zarówno globalnych, krajowych jak i map okolicy, na których oznaczone jest położenie danej oferty. Zaimplementowaliśmy narzędzie, dzięki któremu za pomocą odpowiedniej zakładki w panelu CMS można:

 1. wgrać dowolnie przygotowaną mapę kraju lub Europy,
 2. uporządkować listę ofert – nadać im liczbę porządkową,
 3. przeciągnąć wskazaną ofertę z listy na mapę.

Widoczna na stronie mapa automatycznie wyświetla stosowny dymek z dodatkowymi informacjami oraz odsyła użytkownika bezpośrednio do właściwej podstrony oferty. Powstała mapa jest w efekcie interaktywnym, edytowalnym planem terenów i parków magazynowych, intuicyjnym w obsłudze zarówno od strony administracyjnej, jak i z poziomu użytkownika.

Promocja multimediów
Istotnym zadaniem podstrony prezentującej daną ofertę jest wyróżnienie dostępnych materiałów multimedialnych. Z poziomu tej samej strony, bez odświeżania okna przeglądarki można przełączyć się pomiędzy galerią zdjęć lotniczych i stacjonarnych, filmem oraz lotniczą panoramą 360. Wszystkie te elementy można łatwo dodawać oraz aktualizować w panelu CMS.

Z poziomu panelu CMS można aktualizować nie tylko video, ale również panoramy, które stanowią cały pakiet plików i katalogów. Taki zestaw jest kompresowany do jednego pliku zip i wgrywany do systemu przez panel administracyjny. System automatycznie umieści go na serwerze, „rozpakuje” do właściwego katalogu i wyświetli na stronie przy wskazanej nieruchomości.Michał Klimorowski, Project Manager, SkyConcept

Budynki i unity na interaktywnym siteplanie
Posiada przez nas wiedza na temat wynajmu powierzchni w parku magazynowym pozwoliła przy realizacji tego projektu zaproponować elastyczną strukturę danych, którą w skrócie można opisać za pomocą następującego schematu: park magazynowy → budynek → unit (moduł dostępnej powierzchni). Aplikacja pozwala na tworzenie bazy danych wielu parków, z których w każdym może być wiele budynków, a w tych z kolei jest do dyspozycji odpowiednia liczba wolnych unitów. Takie rozwiązanie pozwala na prezentację również tych parków magazynowych, w których akurat nie ma dostępnej wolnej powierzchni. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby móc określać najbliższe terminy, w jakich zwalniają się wybrane przestrzenie. Przedstawienie wolnej powierzchni oraz dostępności unitów odbywa się za pomocą interaktywnego site planu wybranego parku. Na pierwszy rzut oka widać plan całego kompleksu, rozkład budynków oraz zaznaczone wolne przestrzenie. Po najechaniu kursorem myszy wyświetlają się dodatkowe informacje, takie jak wielkość powierzchni czy data dostępności.

Zarządzanie powierzchnią online
Aktualizacji interaktywnych site planów może dokonywać administrator strony za pomocą dostępnego panelu. Dołożyliśmy starań, aby proces ten był maksymalnie prosty i intuicyjny. Jednocześnie, został on sprowadzony do kilku kroków:

 1. Wgrania pliku graficznego z site planem parku magazynowego.
 2. Zdefiniowania budynków, jakie posiada dany park (nazwa, ewentualnie powierzchnia całkowita).
 3. Zdefiniowania unitów z dostępną powierzchnią dla wybranych budynków.
 4. Narysowania wskazanego unitu na site planie.

Moduł zarządzania powierzchnią posiada dodatkowo kilka przydatnych funkcjonalności:

 • działa na wszystkich urządzeniach, również mobilnych (nie zawiera technologii flash);
 • umożliwia rysowanie dowolnych kształtów – nie tylko prostokątnych;
 • pozwala na nanoszenie wielu kształtów na jeden site plan;
 • umożliwia edycję kształtu: przenoszenie poszczególnych rogów, dodawanie/usuwanie rogów;
 • pozwala na przenoszenie całych kształtów (unitów w całości);
 • pozwala na płynne zbliżanie i oddalanie za pomocą kółka myszy w celu precyzyjnego nanoszenia kształtów.

Rozszerzone panoramy z synchronizacją danych
Dział produkcji SkyConcept przygotował dwie wersje interaktywnych panoram: wersja podstawowa osadzona na stronie z ofertami oraz rozszerzona – samodzielna, widoczna na osobnych adresach www. Rozszerzone panoramy oprócz pokazania samych obiektów prezentują dodatkowo informacje odnośnie dostępnych powierzchni w danych budynkach czy działkach. Po najechaniu na określony obiekt, system wyświetla dane wybranego budynku/działki, jego powierzchni całkowitej, wielkości powierzchni dostępnej do wynajęcia, itp. Wyświetlające się informacje są pobierane wprost z bazy prologisceesearch.com – każda aktualizacja czy modyfikacja unitu w panelu CMS serwisu jest automatycznie widoczna na panoramach właściwych parków.

Takie rozwiązanie nie tylko oszczędza czas, ale i umożliwia aktualizację danych bez użycia dodatkowych, skomplikowanych narzędzi czy umiejętności technicznych. W innym przypadku z pewnością nie obyło by się bez pomocy specjalisty.Michał Klimorowski, Project Manager, SkyConcept
Dodatkowo, w momencie aktualizacji CMS, administrator strony nie musi już pamiętać o innych kilkudziesięciu stronach, które również wymagają zmiany danych – system automatycznie o to dba.

Inteligentna obsługa 6 wersji językowych
Strony prezentują oferty z 5 krajów CEE: Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Rumuni. Wyświetlane są we właściwej sobie wersji językowej a także dodatkowo w wersji anglojęzycznej. W zależności od tego, do którego kraju należy oferta, system płynnie porządkuje w panelu administracyjnym CMS dostępne pola i wyświetla jedynie te potrzebne: wersja lokalna oraz anglojęzyczna. Osobną kwestią są wersje statycznych podstron tekstowych, np. kontakt – w tym przypadku zastosowaliśmy intuicyjne zakładki przełączające wersję językową podstrony. Szybki dostęp do odpowiedniej wersji dostępny jest również z samej listy stron. Z poziomu samej strony www obsługa wersji językowych również jest nieprzypadkowa. Aplikacja rozpoznaje kraj, z którego łączy się użytkownik i automatycznie ustawia odpowiednią wersję strony. Przy przejściu na adres, który jest niedostępny w danym języku (np. węgierski park magazynowy w wersji polskiej) system automatycznie przełączy się na wersję anglojęzyczną.

Na miarę potrzeb
Stworzone przez nas dedykowane serwisy www są odpowiedzią na potrzeby firmy szukającej sposobu na przejrzystą prezentację swojej oferty z wykorzystaniem dedykowanych map lokalizacji. Opracowane rozwiązania dają możliwość tworzenia baz danych, dzięki którym w prosty sposób można zarządzać i prezentować powierzchnie magazynowe i tereny inwestycyjne. Jednocześnie, funkcjonalne zarządzanie stroną www przez panel administracyjny daje możliwość oznaczania wolnych powierzchni, prezentowania kształtu i wielkości wybranych przestrzeni. Dzięki dostarczonym narzędziom oferta terenów inwestycyjnych i parków magazynowych jest przejrzysta dla użytkowników serwisów, a także intuicyjna w obsłudze dla pracowników Prologis.