Dobra Aura Olsztyna | WWW galerii handlowej

Blog / Realizacje

Magdalena Chwedoruk

Realizacje

Lipiec 25, 2017


Faktem jest, że centra handlowe stały się integralną częścią miejskiej przestrzeni. Od lat cieszą się niesłabnącą popularnością – głównie ze względu na szeroką ofertę, dostęp do rozrywki i przede wszystkim szybkość i wygodę zakupów. Kluczową rolę w komunikacji z klientami każdej galerii odgrywa strona internetowa. Czym zatem powinna wyróżniać się witryna, by z jednej strony była wizytówką obiektu, a z drugiej stanowiła pomocne źródło informacji dla jej najemców i odwiedzających? Projekt stworzony dla Centrum Handlowego Aura to z pewnością przykład na to, jak obrać dobry kierunek.

02_Front-v2

ZNANE MIEJSCE W NOWEJ ODSŁONIE
Aura Centrum Olsztyna – wcześniej znana jako Centrum Handlowe Alfa – to najstarsza galeria nie tylko w mieście, ale również w całym województwie warmińsko-mazurskim. Prężnie działa już od 2005 roku, sukcesywnie rozszerzając swoją ofertę. Czterokondygnacyjny obiekt każdego dnia przyciąga mnóstwo zainteresowanych, dla których to nie tylko miejsce zakupów, ale także strefa spotkań i rozrywki. Istotnym elementem marketingowym obiektu jest strona www, która stanowi bazę kompleksowych informacji dla użytkowników oraz platformę kontaktu z mediami. Choć witryna Aury funkcjonuje od kilku lat, to w tym roku przeszła całkowitą metamorfozę, by mogła stać się jeszcze bardziej użyteczna i trafniej odpowiadać na potrzeby nawet najbardziej wymagających odbiorców.

PRECYZYJNY PLAN
Cel wprowadzenia zmian na stronie był prosty: stworzenie oryginalnej i atrakcyjnej witryny, która będzie najlepszą reklamą i wirtualną wizytówką obiektu. Przyjazny interfejs, przejrzysty układ, prosta nawigacja i praktyczne narzędzia – to baza, na której powstała konstrukcja www. Liczne zakładki zostały zastąpione rozwijanym menu bocznym, co pozwoliło usystematyzować poszczególne kategorie. Dzięki temu zamiast chaosu, użytkownicy otrzymali jasny, maksymalnie czytelny układ treści. W łatwy i szybki sposób mogą przejść do interesującej sekcji, wybierając spośród dostępnych możliwości, m.in. ogólnych informacji o centrum, listy sklepów czy danych kontaktowych. Strona www Aury wyróżnia się przemyślaną kompozycją. Odwiedzających ją internautów wita slider z najważniejszymi aktualnościami, niżej znajduje się plansza z logotypami wybranych, dostępnych w centrum marek oraz kolejna porcja aktualnych informacji podzielona na cztery kategorie: wydarzenia, nowości, promocje, praca. Znalezienie sklepu lub usługi ułatwia wyszukiwarka oraz specjalny katalog z ofertą. Na dole strony znajdują się z kolei najważniejsze dane kontaktowe oraz interaktywna mapa Olsztyna z dokładną lokalizacją centrum handlowego. Ciekawym rozwiązaniem jest dostępna z poziomu menu sekcja, działająca na zasadzie Intranetu, przygotowana specjalnie z myślą o najemcach galerii. Użytkownicy po zalogowaniu się w witrynie otrzymują dostęp do najnowszych informacji o obiekcie, newsletterów i potrzebnych formularzy. Zgromadzenie dokumentów w jednym miejscu stanowi spore ułatwienie dla wynajmujących, którzy w kilka chwil mogą pobrać na swoje urządzenie potrzebny plik. Tworząc stronę dla Aury zadbaliśmy o dostosowanie grafik na www i zaprogramowanie wszystkich funkcjonalności witryny.

02_Front-v2

PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA
Nowa witryna olsztyńskiej galerii jest bogata w ciekawe rozwiązania i tzw. „mini-interakcje”, które z jednej strony stanowią szereg ułatwień dla użytkowników, a z drugiej jeszcze bardziej angażują ich uwagę i skłaniają do dłuższej, bardziej intensywnej wizyty na www. Sposobem na budowanie zainteresowania odbiorców Aury są interaktywne elementy interfejsu, takie jak: plany galerii, na których można odnaleźć konkretny sklep, a po kliknięciu w jego logotyp poznać dodatkowe informacje o ofercie; animacje, a także efekty typu Parallax. Poza tym, że skutecznie koncentrują uwagę internautów, umożliwiają również bardziej intuicyjne poruszanie się po zaprojektowanej przestrzeni użytkowej. Strona galerii jest niezwykle dynamiczna, często aktualizowana, bogata w nowe treści, dlatego jej niezbędnym narzędziem jest również rozbudowany, ale prosty w obsłudze panel administracyjny – stworzony specjalnie dla osób zarządzających witryną i treściami, które się na niej znajdują. Wszystkie zastosowane rozwiązania sprawiają, że www centrum handlowego to przyjazna i przede wszystkim funkcjonalna platforma, dzięki której ścieżka łącząca ofertę galerii z jej odbiorcami jest zdecydowanie krótsza. Witryna zapewnia źródło zawsze aktualnych i użytecznych informacji, niezależnie od tego na jakim ekranie jest przeglądana – www doskonale dostosowuje się do różnego rodzaju urządzeń, przez co zapewnia łatwy i kompleksowy dostęp do wszystkich zawartych na niej treści.