Eclipse CRM dla JLL

Blog / Realizacje

Michał Klimorowski

Realizacje

Styczeń 19, 2016


Elastyczność, wieloaspektowość i intuicyjność w użyciu – to niektóre z zalet nowego, dedykowanego systemu Eclipse, który wraz z końcem 2015 roku został wdrożony w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL. Jednak nadrzędną cechą tego systemu jest jego ścisłe przeznaczenie dla branży nieruchomości.

07_Left-v1
3. Macbook – side views

Zupełnie nowy system CRM stworzony specjalnie dla JLL jest odpowiedzią na wymagania, jakie przed agentami nieruchomości stawia specyfika branży. Ogromna liczba danych, potrzeba archiwizowania i kontrolowania istniejących umów najmu oraz przepływu informacji – te i wiele więcej zagadnień pojawia się w codziennej pracy specjalistów od nieruchomości. Stworzony dla JLL system o nazwie Eclipse znacznie usprawnia funkcjonowanie działu, pozwala optymalizować czas pracy, zwiększać efektywność oraz maksymalizować szanse pozyskiwania kolejnych klientów.

Dedykowane rozwiązania
System został wyposażony w funkcjonalności, które sprzyjają przede wszystkim zarządzaniu i organizowaniu danych. Eclipse posiada rozbudowane bazy: firm, osób, nieruchomości oraz umów. Dane te mogą być elastycznie wykorzystywane do różnych aktywności, jak chociażby tworzenia przypomnień w sprawie zbliżającego się terminu końca najmu. Specjalnie na potrzeby branży system został wyposażony w graficzny kreator przestrzeni magazynowej. Agenci mają możliwość precyzyjnego nanoszenia zarówno kształtów samych budynków, jak również wynajętych modułów. System na podstawie przyjętej skali sam określi wymiary poszczególnych krawędzi i wyliczy pola powierzchni w metrach kwadratowych. Niewynajęta powierzchnia jest automatycznie oznaczana jako wolny moduł i prezentowana np. na portalu magazyny.pl. System posiada także funkcjonalności organizera, który pozwala rejestrować kolejne etapy kontaktu z klientem i zapisywać historię dokonywanych w nim zmian. Dzięki temu istnieje możliwość odtworzenia ścieżki negocjacji i prowadzonych rozmów oraz ustaleń. Eclipse wprowadza do codziennej pracy zautomatyzowanie procesów, jakie zachodzą w branży nieruchomości komercyjnych, co jest niezwykle istotne dla obsługi klienta.

Widząc zachodzące zmiany technologiczne i rosnące w tym względzie potrzeby naszego sektora, zdecydowaliśmy się na nowy system CRM, który będzie posiadał funkcjonalności niezbędne do efektywnej pracy i obsługi naszych Klientów. W tym celu zleciliśmy SkyConcept realizację rozwiązania usprawniającego procesy sprzedażowe naszego działu. Dzięki wiedzy i kompetencjom analitycznym twórców nowego systemu otrzymaliśmy dedykowany CRM wyposażony w funkcjonalności, które m.in. porządkują informacje, ścieżki kontaktu czy pozwalają zachować historię przeprowadzanych transakcji. Ponadto, intuicyjność Eclipse’a sprawiła, że system spotkał się z pozytywnym odbiorem naszych pracowników, a proces wdrażania jego obsługi przebiegł bardzo sprawnie.

Tomasz Olszewski, Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej, JLL

 

Wsparcie w terenie
W przygotowaniu systemu Eclipse do użytku przez pracowników JLL, jednym z wyznaczników było dostosowanie go do urządzeń mobilnych. Obecnie ogromna liczba osób korzystających z tego rodzaju sprzętów wyznacza kierunek, w którym powinno podążać projektowanie przyjazne odbiorcom. Dlatego też, system Eclipse jest responsywny i pozwala na wykorzystywanie wszystkich funkcjonalności przez agentów korzystających z tabletów i smartfonów. Jednocześnie, dzięki temu system umożliwia bardzo elastyczniejszy dostęp do informacji.

“CRM dla nieruchomości usprawnia funkcjonowanie firmy, optymalizuje czas pracy, zwiększa efektywność oraz maksymalizuje szanse pozyskiwania klientów”
Tagi: ,