Figura Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie

Blog / Inspiracje

SkyConcept

Inspiracje

Sierpień 20, 2014


Fotografie lotnicze przedstawiające rzeźbę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie pozwalają zobaczyć ten niebywały na skalę światową monument z zupełnie nowej perspektywy. Widok umieszczony w panoramie 360o daje możliwość kompleksowego obejrzenia 36-metrowej figury oraz okolic z lotu ptaka. Dodatkowo, znajdujące się na zdjęciach znaczniki zawierają dane dotyczące wysokości i długości tej najwyższej na świecie rzeźby Chrystusa.

Figura Chrystusa Króla Wszechświata została odsłonięta w listopadzie 2010 roku. Powstała z inicjatywy ówczesnego proboszcza parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Świebodzinie, księdza prałata Sylwestra Zawadzkiego. Rzeźbę poświęcił biskup Stefan Regmunt.

Figura nawiązuje do znanego na całym świecie pomnika Cristo Redentor – Chrystusa Odkupiciela, który znajduje się na szczycie góry Corcovado w Rio de Janeiro w Brazylii. Postać Chrystusa Króla Wszechświata jest jednak o 3 metry wyższa niż znany symbol Brazylii. A dodatkowa korona mierząca 3 metry, sprawia, że cała rzeźba mierzy 6 metrów więcej niż pomnik Chrystusa Odkupiciela z Rio de Janeiro.

Statua Chrystusa w Świebodzinie została postawiona na usypanym wzniesieniu liczącym 16,5 metrów. Jej monumentalność sprawia, że widoczna jest z bardzo dużych odległości, jednak z bliska trudno obejrzeć najwyższe jej partie. Lotnicza panorama oraz film zrealizowany przy użyciu drona pozwalają z powietrznej perspektywy dokładnie obejrzeć cały pomnik.