Interaktywna prezentacja terenów dla miasta Knurów

Blog / Realizacje

SkyConcept

Realizacje

Luty 7, 2014


Projekt interaktywnej prezentacji działek inwestycyjnych wraz z ich otoczeniem realizowany był na zlecenie Urzędu Miasta Knurów oraz współfinansowany przez UE w ramach Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jednym z głównych założeń projektu było pokazanie atutów terenów inwestycyjnych w otoczeniu infrastruktury miejskiej, z której na co dzień korzystają mieszkańcy miasta.

Panorama centrum miasta Knurów

Integracja panoramy z elementami znanymi ze stron www
Zasadniczą panoramę poprzedziła rozbudowana strona główna. Rozszerzyliśmy w tym miejscu ogólnie przyjęty kanon panoram o elementy znane z tworzenia stron internetowych. Panorama lotnicza została ograniczona do działania w tle, a na pierwszym planie pojawia się zaprojektowana graficzna plansza z podstawowymi informacjami o gminie. Z tego miejsca dodaliśmy także możliwość wyboru wersji językowej serwisu.
Lipiec w listopadzie, czyli możliwości retuszu
Etap realizacji zdjęć lotniczych przypadł na późny listopad, co z racji panującej aury zasadniczo nie obejmuje tzw. sezonu zdjęciowego. Zebrany materiał musiał zatem zostać poddany dodatkowej obróbce graficznej. Oprócz podstawowego zakresu prac postprodukcyjnych, fotografie zostały poddane „letniej rewitalizacji”. Jesienny klimat został rozjaśniony, na ogołoconych drzewach pojawiły się liście, a niebo nabrało bardziej letniej i nasyconej barwy.

panorama-lotnicza-teren-inwestycyjny-knurow-4
panorama-lotnicza-teren-inwestycyjny-knurow-6

Informacje o interesujących obiektach na terenie miasta
Ujęcia lotnicze zostały wykonane w łącznie 10 różnych punktach Knurowa, tak aby w pełni pokazać oferowane tereny inwestycyjne oraz interesującą infrastrukturę miejską. Prezentacja zawiera blisko 50 różnego rodzaju punktów wraz z podstawowymi informacjami czy zebranymi ciekawostkami. Oprócz informacji o ważnych szlakach komunikacyjnych (autostrada, węzły itp.) z lotniczych panoram 360 można dowiedzieć się więcej m.in. o obiektach sportowych, edukacyjnych, kulturalnych czy komercyjnych.
Wszystkie 10 punktów (panoram) zebranych zostało na mapie Knurowa, która nie tylko pokazuje aktywny widok (położenie wybranej panoramy) ale również umożliwia przełączanie się pomiędzy nimi. Naniesione dokładne granice terenów inwestycyjnych za pomocą tzw. hotspotów obszarowych zostały odwzorowane i pokazane na panoramach granice terenów inwestycyjnych. Obszary te są w pełni aktywne – użytkownik może je ukryć, ponownie pokazać, a po najechaniu na wybrany teren system wyświetla stosowną informację np. o numerze ewidencyjnym czy powierzchni dostępnej działki.

Położenie oraz odwzorowanie granic było konsultowane i zatwierdzane przez właściwy wydział geodezji i kartografii Urzędu Miasta KnurówMichał Klimorowski, Project Manager, SkyConcept
Szczegółowy opis każdego terenu
Naniesione na panoramy obszary są klikalne i wyświetlają specjalnie przygotowane do każdego terenu inwestycyjnego graficzne plansze informacyjne (particulars). Z poziomu każdej karty dostępny jest również link pozwalający na przejście do podstrony konkretnej oferty w ramach serwisu www.inwestycjeknurow.pl.

panorama-lotnicza-teren-inwestycyjny-knurow-3
panorama-lotnicza-teren-inwestycyjny-knurow-7
panorama-lotnicza-teren-inwestycyjny-knurow-8

Zintegrowana galeria zdjęć
Informacje dostępne z poziomu panoram uzupełniła galeria zdjęć Knurowa prezentująca warte podkreślenia miejsca na terenie miasta. Wywołanie galerii możliwe jest z poziomu głównego menu prezentacji i zawiera 30 zdjęć wraz z podstawowym opisem. W przeglądaniu zdjęć pomaga przewijany pasek miniatur.

Zewnętrzne linki powiązane z projektem:

 

Tagi: