IPI – wsparcie sprzedaży dla deweloperów mieszkaniowych

Blog / Inspiracje

Dominika Mrowińska-Bolka

Inspiracje

Luty 11, 2015


Znalezienie sposobu na atrakcyjne pokazanie inwestycji mieszkaniowej, to wyzwanie dla deweloperów zajmujących ten segment branży. Stworzone przez nas rozwiązanie wychodzi naprzeciw pojawiającym się potrzebom tworzenia przejrzystej prezentacji obiektów mieszkaniowych.

Wyszukiwarka, lista lokali, oznaczanie inwestycji na mapie… Na współczesnych stronach internetowych mnożą się sposoby, które w kompletny sposób mają przekazać klientom informacje o ofercie. Niezależnie jednak od informatycznych rozwiązań jedna kwestia pozostaje bez zmian – obraz działa wielokrotnie silniej niż słowo. Dlatego stworzyliśmy narzędzie, które pozwala potencjalnemu klientowi przejść od obrazu do informacji, a nie odwrotnie.

Jeden obraz wart więcej niż 1000 słów
W aplikacji IPI można pokazać nabywcom wirtualny obraz nieruchomości z oznaczonym całym budynkiem na planie osiedla, poszczególnymi piętrami wybranych obiektów oraz mieszkaniami na planie kondygnacji. Naniesionym kształtom można dodatkowo przypisać różnego rodzaju akcje, np. wyświetlenie informacji po najechaniu bądź po kliknięciu kursorem myszy na wybrany obszar czy ikonę. Tym samym, jako graficzny interaktywny element strony internetowej prezentacja daje kompleksowy obraz nieruchomości łącznie z otoczeniem budynku, usytuowaniem w odniesieniu do kierunków geograficznych i położeniem względem mieszkań na planie piętra. Dzięki aplikacji, oferta wyróżnia się na rynku branży nieruchomości mieszkaniowych atrakcyjną formą i przejrzystością przekazywanych informacji.

Zobacz jak w praktyce można wykorzystać IPI do prezentacji inwestycji mieszkaniowej

impressio-logo sakura-logo panoramika-logo moko-logo verdis-logo

Narzędzie proste w użyciu
Posiadając konto w graficznym kreatorze powierzchni można w kilku kolejnych krokach stworzyć multimedialną prezentację. Rolę podstawowego widoku pełnią wgrane do programu: plan obiektu, zdjęcie lub wizualizacja całego osiedla. Dzięki narzędziom kreatora można na nich oznaczać segmenty, kondygnacje, mieszkania, a także wszystkie dowolne powierzchnie występujące w obrębie inwestycji. Wśród głównych funkcji aplikacji poza oznaczaniem obszarów są:

  • dodawanie ikon z informacjami o punktach POI w okolicy,
  • oznaczanie różnymi kolorami i podpisywanie mieszkań sprzedanych/zarezerwowanych,
  • grupowanie poszczególnych scen: osiedle → budynki → piętra → mieszkania,
  • osadzenie prezentacji na dowolnej stronie www,
  • podlinkowanie interaktywnych obszarów np. do podstron mieszkań.

Od poszczególnych budynków i kondygnacji klient oglądający prezentację przechodzi aż do podstrony konkretnego lokalu, gdzie może wyświetlić dokładny plan wybranego mieszkania wraz z informacjami na jego temat. Dzięki temu, cała inwestycja jest pokazana kompleksowo, a interaktywna prezentacja daje możliwość dokładnego sprawdzenia nie tylko planu mieszkania, ale też otoczenia.

impresio
impresio3
impressio1
impressio2_nowe_wysokość

Prezentacja warta zapamiętania
Aplikacja IPI jest prostym w użyciu a jednocześnie bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, pozwalającym przedstawić aktualną ofertę zarówno na etapie powstawania inwestycji, jak i podczas sprzedaży mieszkań po oddaniu do użytku całego budynku. Dostępne mieszkania mogą być prezentowane zarówno na stronie www dewelopera za pomocą skopiowania kilku linijek kodu htlm, jak i na zupełnie oddzielnej witrynie stworzonej na potrzeby nowego obiektu. Aplikacja pozwala też na personalizowanie wyglądu: zmianę kolorów czcionek, podświetleń, dymków informacyjnych, a także barw obszarów aktywnych. Kompleksowość takiej formy prezentowania oferty niewątpliwie wpływa na wzrost jej atrakcyjności w oczach potencjalnych nabywców. Jednocześnie spełniony jest główny cel aplikacji: wzbudzenie zainteresowania i zwrócenie uwagi klientów, którzy spośród wielu na rynku zapamiętają właśnie tę propozycję.

Tagi: ,