Konsekwentna promocja filmowa

Blog / Case studies

Tomasz Ogrodzki

Case studies

Maj 17, 2016


Background
W 2015 roku ruszyła globalna kampania wizerunkowa dewelopera Prologis pod ogólnym hasłem Why Prologis? Wśród jej założeń było m.in. pokazanie kluczowych atutów firmy i utrwalenie wizerunku zarówno wśród obecnych, jak i przyszłych klientów. Działania w ramach kampanii zakładały spójną komunikację i kontakt z odbiorcami różnymi kanałami.Uczestnicząc w realizacji kampanii promocyjnej dla Prologis CEE postanowiliśmy postawić na bardzo wyrazisty przekaz i dotarcie do odbiorców z wysokiej jakości filmem korporacyjnym, który dystrybuowany przez różne media wesprze działania marketingowe dewelopera.

Rozwiązania promocyjne
Obserwując ogromne zainteresowanie odbiorców w Internecie treściami wideo oraz ruch na stronach www generowany przez tego typu materiały marketingowe, uczyniliśmy z filmu korporacyjnego główną oś, wokół której powstała koncepcja promocji marki. Atrakcyjna forma przekazu stała się kluczem do pokazania potencjału Prologis jako dewelopera powierzchni komercyjnych. Głównym celem, jaki towarzyszył realizacji wideo było zwiększenie zasięgu wśród potencjalnych najemców i osób zainteresowanych rynkiem. Osiągnięciu założeń służyły konsekwentnie prowadzone działania promocyjne na wielu płaszczyznach – promowanie wideo na stronie www, a także za pomocą mediów, które nie były do tej pory wykorzystane przez dewelopera, jak kanał YouTube Prologis Central and Eastern Europe, oraz promocja w sieci wyszukiwania Google oraz partnerów wyszukiwania.

Film korporacyjny
Ogromna liczba materiałów wideo dostępnych w Sieci sprawia, że wyróżnienie się spośród konkurencji wymaga przede wszystkim pomysłu, który przyciągnie uwagę odbiorców. Za pomysłem musi iść jakość świadcząca o firmie oraz odpowiedni sposób prezentacji.Krótka forma filmowa zakładała kondensację informacji o Prologis. Motywem przewodnim uczyniliśmy liczby, które opisują działania dewelopera oraz hasła opisujące istotne informacje dotyczące założeń biznesowych i osiągnięć na rynku. Zanim przeszliśmy do produkcji, każda sekunda filmu znalazła odzwierciedlenie na storybordach, które zwizualizowały scenariusz. Kluczowym momentem okazał się także wybór muzyki do filmu, który nadal odpowiednią dynamikę filmowej akcji.

sc1
sc2
sc3
sc4
sc5
sc6
sc7
sc8
sc9
sc10

Za wysoka jakością wideo stała zarówno profesjonalna produkcja, jak i proces postprodukcji. Ujęcia były kręcone przez kilka dni w specjalnie wyposażonej przestrzeni, w której znalazły się trzy oddzielne stanowiska pracy ekipy filmowej. Po zakończeniu ujęć w jednej scenerii ekipa przenosiła się płynnie do kolejnego stanowiska, co znacznie usprawniło pracę. Na backstage’u w kilka dni znalazło się ponad dwadzieścia osób, w tym scenograf, kostiumograf, rekwizytor, stylista, a także profesjonalni aktorzy. Wysokiej jakości sprzęt podczas produkcji pozwolił uzyskać pełnowartościowy materiał filmowy, z którego powstało krótkie wideo promocyjne idealnie wpisujące się w założenia kampanii Prologis CEE.

Efekty dotarcia
Wspomniane działania promocyjne skierowane na komunikację wieloma kanałami przyczyniły się do uzyskania efektów w postaci m.in. zwiększonego ruchu na stronie www dewelopera oraz zauważalnej większej aktywności użytkowników witryny internetowej. Co istotne, wsparcie promocji kampanią wideo skierowaną na YouTube pozwoliło uzyskać dużą liczbę wyświetleń filmu i dotrzeć do osób potencjalnie zainteresowanych rynkiem. Kampania przyniosła prawie dwadzieścia tysięcy obejrzeń wideo korporacyjnego.Podkreślając zalety wysokiej jakości filmowej prezentacji należy zaznaczyć, że jest to materiał, który może być długofalowo wykorzystywany w celach marketingowych, więc jego skuteczność nie kończy się na docelowej kampanii, a pozostawia duże pole do działania przyszłych akcji promocyjnych.