Lotnicza prezentacja terenu inwestycyjnego w Bytomiu

Blog / Realizacje

Mateusz Sołtysiak

Realizacje

Wrzesień 7, 2012


W ramach naszej współpracy z licznymi podmiotami z rynku nieruchomości, zrealizowaliśmy nowy projekt na zlecenie Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych S.A. (PRInż S.A.). W efekcie po kilku tygodniach pracy powstał kompleksowy materiał multimedialny prezentujący teren inwestycyjny w Bytomiu. W skład materiałów przygotowanych przez SkyConcept wchodzą zdjęcia z lotu ptaka, film lotniczy oraz panoramy sferyczne.

Film lotniczy, podobnie jak pozostałe materiały multimedialne został wykonany z wykorzystaniem zdalnie sterowanej platformy latającej tzw. drona. Zastosowanie tego typu technologii lotniczej w połączeniu z wysokiej klasy sprzętem fotograficznym umożliwiło uzyskanie wysokiej jakości materiałów. Na dynamicznych ujęciach filmowych pokazano zarówno samą działkę, jak i jej strategiczne położenie tuż przy autostradzie A1.

Internetowa prezentacja nieruchomości została oparta na dedykowanej aplikacji – systemie lotniczych panoram sferycznych, które pokazują teren inwestycyjny z kilku stron: (1) znad działki, (2) od węzła „Bytom” oraz (3) od autostrady A1. Płynna możliwość poruszania się pomiędzy poszczególnymi panoramami umożliwia kompleksowe zapoznanie się ze specyfiką terenu oraz jego otoczeniem. Dodatkowo, aby maksymalnie przybliżyć informacje o samej działce, za pomocą interaktywnych linii, naniesiono granice całej działki, jak i zaznaczono możliwości jej podziału.
Projekt został zrealizowany, aby wesprzeć działania sprzedażowe Właściciela terenu inwestycyjnego. Interaktywna prezentacja nieruchomości wsparta dodatkowymi multimediami to rozwiązanie, które w znaczny sposób ułatwia komunikację z potencjalnymi klientami.

W ramach promocji nieruchomości – terenów inwestycyjnych, warto także pomyśleć o wizualizacjach 3D. Są to fotorealistyczne rendery trójwymiarowe, które pozwalają na odwzorowanie przyszłego obiektu w jego naturalnym otoczeniu. Jest to idealne rozwiązanie, dzięki któremu w intuicyjny i przystępny sposób można zaprezentować obiekt, który jeszcze nie istnieje.

Tagi: