Maersk McKinney Møller w Gdańsku

Blog / Wydarzenia

Tomasz Ogrodzki

Wydarzenia

Wrzesień 9, 2013


Maersk McKinney Møller jest obecnie największą jednostką pływającą na świecie – mierzy 399 m długości, 59 szerokości i 73 wysokości.

W środę 21 sierpnia 2013 roku na gdańskiej plaży rozpoczęło się uroczyste powitanie duńskiego giganta. Agencja SkyConcept została wybrana przez armatora kontenerowca –  grupę Maersk Line oraz przez port DCT w Gdańsku do przeprowadzenia relacji z tego wydarzenia. Obok materiałów zdjęciowych agencja SkyConcept zrealizowała film korporacyjny przedstawiający wpłynięcie giganta do portu DCT Gdańsk.

Maersk McKinney Møller został wyprodukowany i ochrzczony w Korei Południowej na cześć zmarłego w zeszłym roku syna założyciela koncernu. Jest pierwszym z dwudziestu zamówionych przez grupę kontenerowców, mających zastąpić przestarzałe jednostki obecnej floty.

foto 6 – Maersk w DCT Gdańsk
foto 1 – Maersk w DCT Gdańsk
foto 3 – Maersk w DCT Gdańsk
foto 14 – Maersk w DCT Gdańsk
foto 7 – Maersk w DCT Gdańsk
foto 5 – Maersk w DCT Gdańsk
foto 10 – Maersk w DCT Gdańsk
foto 9 – Maersk w DCT Gdańsk
foto 8 – Maersk w DCT Gdańsk
foto 4 – Maersk w DCT Gdańsk
foto 2 – Maersk w DCT Gdańsk
foto 17 – Maersk w DCT Gdańsk
foto 16 – Maersk w DCT Gdańsk
foto 15 – Maersk w DCT Gdańsk
foto 13 – Maersk w DCT Gdańsk
foto 12 – Maersk w DCT Gdańsk
foto 11 – Maersk w DCT Gdańsk
foto_02_1404
foto-3

400-metrowa jednostka w swoim dziewiczym rejsie do Europy zawitała do portu DCT w Gdańsku, który jako jedyny w tej części Europy jest w stanie przyjąć statki takiej wielkości – port DCT osiąga produktywność przekraczającą przeładunek 100 kontenerów na godzinę. Zawinięcie do Gdańska jednostki tego typu oznacza przeładunek ok. 8 tysięcy kontenerów. Uroczystość miała także charakter nieoficjalny, w którym uczestniczyli tłumnie mieszkańcy, turyści oraz licznie zaproszeni goście zgromadzeni na plaży Stogi. Maersk Mc-Kinney Møller 26 sierpnia opuścił Gdańsk, aby kontynuować swój rejs po Europie.

 

 

Tagi: