Magazyny.pl | Portal nieruchomości komercyjnych

Blog / Case studies

Dominika Mrowińska-Bolka

Case studies

Marzec 1, 2017


Klient: JLL, Dział Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych
Rodzaj projektu: Strona www
Rodzaj nieruchomości: Parki magazynowe, tereny inwestycyjne
Rok realizacji: 2016
Adres strony: www.magazyny.pl

Główny cel projektu:

  • Stworzenie strony www, która pozwoli na szybkie i intuicyjne znalezienie odpowiednich ofert z rynku.
  • Wyróżnienie usług oferowanych przez JLL ze względu na problemy, z jakimi spotykają się potencjalni klienci rynku nieruchomości komercyjnych.
  • Wyeksponowanie działu Czytelni, który jest zbiorem porad ekspertów, wywiadów i informacji z branży.

02_Front-v2

Opis projektu:
Kiedy w 2014 roku stworzyliśmy dla Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL pierwszą odsłonę portalu Magazyny.pl nie wiedzieliśmy, że stanie się on niezwykle popularną platformą nie tylko dla ofert z rynku, ale też informacji z branży nieruchomości komercyjnych. Po kilku latach nasz Klient uznał, że strona wymaga odświeżenia, a my dzięki długiej współpracy mogliśmy zaproponować rozwiązania, które są odpowiedzią na potrzeby użytkowników odwiedzających serwis Magazyny.pl.

Jednym z głównych założeń było wyeksponowanie ofert powierzchni magazynowych oraz terenów inwestycyjnych, które dostępne są z poziomu intuicyjnej wyszukiwarki. Użytkownicy już po wejściu w zakładkę obiektów lub gruntów widzą liczbę dostępnych ofert w poszczególnych regionach. To zdecydowanie przyspiesza znalezienie odpowiedniej nieruchomości. Ponadto, już na głównym slajderze znalazły się najatrakcyjniejsze lokalizacje oraz możliwość szybkiego przejścia do wyszukiwarki.

Zminimalizowanie liczby zakładek pozwoliło uwydatnić to, co w portalu Magazyny.pl jest najistotniejsze, czyli poza ofertami nieruchomości – Czytelnię oraz usługi JLL. Już na stronie głównej znalazł się slajder umożliwiający znalezienie najbardziej aktualnych i najciekawszych treści eksperckich oraz danych z rynku. Dzięki Czytelni, do której każdego dnia trafiają nowe informacje, strona www Magazyny.pl spełnia także rolę portalu branżowego. Dodatkowo, użytkownicy znajdą tam materiały wideo z wypowiedziami ekspertów, wywiady, treści poradnikowe oraz pojawiające się co kilka miesięcy raporty podsumowujące sytuację na rynku magazynowo-przemysłowym w Polsce.

Potencjalni klienci mogą też w prosty sposób znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W zakładce Rozwiązania JLL znalazł się szereg zagadnień oraz kontakt do eksperta z Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych, który udzieli kompleksowej pomocy. Ogromną zaletą projektu nowej strony www.magazyny.pl jest jej zintegrowanie z systemem Eclipse CRM pozwalającym pracownikom JLL na kompleksowe zarządzanie danymi o nieruchomościach. Zmiany wprowadzone w systemie bezpośrednio wyświetlają się na stronie, dzięki czemu użytkownicy www mają m.in. dostęp do aktualnych informacji o ofercie.

02_Front-v2

Podsumowanie projektu:
Po kilku latach funkcjonowania firmowej strony Magazyny.pl stała się ona portalem zarówno z ofertami JLL, jak również z kompleksowymi informacjami z branży nieruchomości komercyjnych. Możliwość połączenia silnika strony z dedykowanym systemem Eclipse CRM jest ogromną zaletą całego projektu. Z jednej strony pracownicy JLL mogą szybko uzupełniać dane o nieruchomościach, z drugiej zaś użytkownicy portalu mają dostęp do ciągle aktualnej oferty. Nowa odsłona portalu została zaprojektowana zgodnie z wyznacznikami identyfikacji wizualnej firmy i utrzymana w charakterystycznej kolorystyce, która jest połączeniem czerwieni, bieli i szarości.

O projekcie dla Graffitu:

  • Projekt strony zrealizowany w oparciu o założenia identyfikacji wizualnej JLL
  • Strona www w całości zintegrowana z dedykowanym system Eclipse CRM, z którego korzysta Dział Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL
  • Portal przygotowany z myślą o umożliwieniu łatwej nawigacji po ofertach i szybkim docieraniu do najświeższych informacji z rynku