Metro360 – wirtualny spacer po II linii metra

Blog / Inspiracje

Dominika Mrowińska-Bolka

Inspiracje

Marzec 10, 2015


Wystarczy kilka kliknięć, by zwiedzić stacje centralnego odcinka II linii metra w Warszawie. Ta długo oczekiwana inwestycja jest już dostępna w widoku panoram 360 stopni.

8 marca 2015 roku zostało oddanych do użytku siedem stacji II linii metra w Warszawie. Na kilka dni przed tym wydarzeniem ekipa realizatorska SkyConcept, dzięki uprzejmości Metra Warszawskiego, wykonała zdjęcia na dostępnych stacjach, które łączą wschodnie i zachodnie dzielnice stolicy. Fotografie posłużyły do realizacji kilku panoram 360 stopni.

Wirtualne wycieczki pozwalają bez wychodzenia z domu zwiedzić jedną z największych inwestycji ostatnich lat w Warszawie. Nowoczesne stacje posiadają bardzo charakterystyczną identyfikację wizualną. Każdy z siedmiu podziemnych przystanków posiada inny kolor. Na każdej stacji można też podziwiać grafiki projektu Wojciecha Fangora – jednego z największych polskich artystów plastyków. Taka identyfikacja wizualna pozwoliła zachować spójność projektu przy jednoczesnym zróżnicowaniu każdej ze stacji centralnego odcinka II linii metra.

m
m2
m3
m4
m5
m6

Zdjęcia na peronach podziemnej kolejki były realizowane w czasie, kiedy pociągi odbywały ostatnie jazdy testowe na wszystkich stacjach metra. Prezentowany materiał to panoramy złożone z kilkuset zdjęć wykonanych w różnych miejscach na każdej z wymienionych stacji. Wirtualne wycieczki pozwalają zobaczyć stacje z różnych perspektyw oraz przechodzić między wybranymi panoramami z poziomu paska nawigacji.
Umieść panoramę na swojej stronie internetowej!
Chcesz pokazać wirtualną wycieczkę na swojej stronie www? Pobierz plik, przeczytaj instrukcję i umieść
panoramę II linii metra na dowolnej witrynie internetowej. Pobierz wirtualną wycieczkę