Nowa odsłona Panattoni Europe

Blog / Realizacje

Nicoletta Szymańska

Realizacje

Kwiecień 29, 2016


Już prawie rok temu jeden z największych dostawców powierzchni magazynowych w Polsce świętował dziesięciolecie swojej działalności w Europie. Rocznica stała się pretekstem do odświeżenia oficjalnej strony internetowej i tym samym wizerunku firmy. Dla Panattoni Europe zmiany okazały się strzałem w dziesiątkę.

01_ Front-v1

Sam proces powstawania nowej strony internetowej jest działaniem złożonym i wymagającym perspektywicznego spojrzenia na cel. Kluczowym aspektem leżącym u źródła zrealizowanego projektu jest poszerzona analiza otaczającej rzeczywistości, w tym faktów, informacji i aktualności, które leżą u podstaw dobrze wykonanego zadania. Komunikat adresowany do odbiorców musi być jasny i dostosowany do zachodzących zmian i potrzeb. W tym przypadku kluczowa okazała się współpraca Klienta i wykonawców, przebiegająca na różnych płaszczyznach.

Międzynarodowa wizja – lokalny fokus
Odświeżona strona internetowa Panattoni Europe skupia wszystkie europejskie filie w jednym miejscu. Wirtualna wizytówka różni się od swojej poprzedniczki w wielu aspektach. Nowoczesny design dopasowany do branży, którą ilustruje to tylko jedna z zalet. Nadrzędną ideą było stworzenie serwisu, który z jednej strony opisuje globalną działalność firmy w Europie, a z drugiej nie dominuje nad krajowymi filiami Panattoni Europe. Przejrzystość i czytelność to zasługa nowej szaty graficznej. Każdy kraj  jest wyszczególniony w oddzielnej zakładce i posiada własne menu z dostosowaną zawartością. Niebanalnego charakteru dodaje minimalistyczna estetyka oraz połączenie kolorów z palety bieli, szarości i granatu. Prosta forma, operowanie podstawowymi kształtami, głównie wielokrotnością prostokąta, który oprawia szczegółowo wykonane opisy, to celowe zabiegi podkreślające nowoczesną i czystą formę projektu.

Warto dodać, że zaprojektowanie firmowej strony to w przypadku Panattoni nie tylko bardzo dobra realizacja wizualna, ale też pogłębiona analiza oczekiwań, potrzeb Klienta i całokształtu pracy. Prezentowane są nie tylko parki magazynowe, ale też poszczególne projekty w formule BTS, które firma zrealizowała jako deweloper. Zdjęcia produktowe pozwalają w ciekawy sposób promować na stronie www ofertę firmy w Europie Środkowo-Wschodniej.

iPad-Landscape-Retina-Display-Mockup-b

Nowoczesne narzędzia przyszłości
Idący z duchem czasu projekt graficzny dostosowaliśmy do wersji mobilnej. Pojawiła się również potrzeba dodania na stronie nowych treści, dlatego stronę poszerzyliśmy o dodatkowe funkcjonalności. Czytelne menu i nowy panel administracyjny harmonizują z resztą kompozycji. Funkcjonalnym rozwiązaniem okazało się zastosowanie systemu CMS zarządzającego biurem prasowym, publikowanymi treściami z możliwością ich edycji. CMS obsługuje wielu użytkowników i krajów, dlatego nowa witryna www Panattoni Europe dedykowana jest aż w pięciu językach. Precyzyjna wymiana informacji, sprawdzanie aktualności danych dla całej Europy, panel administracyjny – to wymagające wyzwania, które dzięki kompleksowemu podejściu do projektu nie były problemowe. Nowa strona Panattoni Europe jest kompletną odpowiedzią na potrzeby, jakie pojawiły się w obszarze prezentacji firmy i jej oferty, jako dewelopera powierzchni komercyjnych. Koncepcja połączenia ujęcia merytorycznego z ekspozycją dostępnych dla klientów budynków doskonale sprawdziła się w przypadku tego projektu. Efekt współpracy pozwolił uzyskać prawdziwą wirtualną wizytówkę Panattoni Europe.
mackbookair-w-reflection-1440

Tagi: ,