Nowa odsłona Warsaw Compass 2016

Blog / Realizacje

Nicoletta Szymańska

Realizacje

Czerwiec 21, 2016


Warszawa wciąż wzbogaca się o nowe inwestycje, wysokiej klasy obiekty architektoniczne. Podobnie Warsaw Compass – aplikacja, która pozwala zobaczyć z podniebnej perspektywy najwyższe budynki warszawskiego Centrum i okolic, powiększa się w tym roku o nowe, autorskie panoramy.

22
33
444
666
WS11

Postanowiliśmy kolejny raz przyjrzeć się Warszawie z góry, by pokazać jakie zmiany zachodzą na architektonicznej mapie stolicy Polski. Idąc tropem prezentacji wysokościowców wprowadziliśmy aktualizacje panoram, prezentując jak nieprzedawniony Centralny Obszar Biznesu w Warszawie rok po roku sukcesywnie rozrasta się o kolejne inwestycje. Aplikacja internetowa Warsaw Compass zrodziła się z zamiłowania do architektury i nowych technologii. Ponieważ trudno o lepszą perspektywę na drapacze chmur, pokazaliśmy budynki na lotniczych panoramach 360°. Lokalizacje wszystkich najwyższych obiektów w Warszawie uzupełniają inwestycje planowane i w budowie.

Główna panorama prezentuje skyline warszawskich wysokościowców w widoku znad prawego brzegu Wisły. Kolejne panoramy pokazują miasto znad: Ronda ONZ, Ronda Daszyńskiego, Parku Świętokrzyskiego, a po aktualizacji panoram również w widoku znad: placu Starynkiewicza, skrzyżowania ulic Grzybowskiej i Towarowej, przecięcia ul. Siennej i Miedzianej, placu Zawiszy.

Architektoniczna topografia
Na specjalnie dedykowanej stronie internetowej znajduje się  osiem panoram lotniczych z widokiem na miejski krajobraz. Na każdej z prezentacji oznaczone są trzy rodzaje budynków: istniejące – zaznaczone kolorem granatowym, wieżowce w trakcie budowy – w kolorze czerwonym, oraz planowane inwestycje – zarówno te, których powstanie jest oficjalnie potwierdzone, jak i takie, które od lat nie mogą doczekać się realizacji, oznakowane na zielono. Wśród wyróżnionych gmachów są zarówno najwyższe warszawskie biurowce, hotele, jak i budynki mieszkalne, oraz obiekty wielofunkcyjne. Na panoramach poza lokalizacją wybranych punktów jest zawarta również krótka informacja o historii i typie inwestycji, którą oglądamy. Na mapie Google oznakowane są wybrane, najwyższe budynki, a każdy z nich posiada swój opis.

“Warszawskie drapacze chmur z perspektywy ostatniego piętra na warsawcompass.com”

Podniebny spacer
Na stronie internetowej Warsaw Compass struktura miejska dzielnicy Wola, Centrum i okolic jest wyeksponowana szczegółowo. Wysokiej jakości zdjęcia wykonane z drona w zakresie 360 stopni i złożone w panoramy, pozwalają dokładnie przyjrzeć się wybranym obiektom i pobliskiemu otoczeniu. Wszystkie budynki wraz z okolicą można zobaczyć w widoku „z lotu ptaka” zarówno z bliska, jak i w kontekście otoczenia. Normalnie niedostępna dla widza perspektywa pozwala w aplikacji Warsaw Compass zobaczyć wierzchołki drapaczy chmur Centralnego Obszaru Biznesu w Warszawie. Wszystkie ujęcia wykorzystane do przygotowania panoram zrealizowano w maju 2016 roku.

baner4

Tagi: