Nowe media dla biznesu. CZYTELNIA portalu magazyny.pl

Blog / Inspiracje

Dominika Mrowińska-Bolka

Inspiracje

Wrzesień 4, 2014


Funkcjonowanie firm w dobie nowych mediów wymaga ciągłej aktywności i zaangażowania w sferze informowania klientów i potencjalnych odbiorców usług. Jeśli nie znajdą u nas aktualnych i przydatnych wiadomości, to poszukają ich u naszej konkurencji. Dlatego, aby zapewnić odpowiedną dawkę informacji przyciągających uwagę klientów JLL, stworzyliśmy miejsce, do którego każdy z nich będzie chciał wrócić: CZYTELNIĘ platformy magazyny.pl

Idąc tym tropem, po uruchomieniu nowej odsłony magazyny.pl, zaproponowaliśmy utworzenie dodatkowej sekcji w portalu, w której znajdą się nie tylko bieżące informacje o firmie czy wiadomości z rynku nieruchomości, ale także opracowania, prognozy, komentarze. Czytelnia to autorski pomysł SkyConcept, który ma zachęcać klientów i osoby zainteresowane obszarem działalności Jones Lang LaSalle do systematycznego zaglądania na stronę internetową firmy.

czytelnia

Ekspert pilnie poszukiwany
W dobie nowych mediów i zalewu treści informacyjnych coraz trudniej odróżnić te istotne od tych mało ważnych. W Czytelni odrzuciliśmy te ostatnie i opierając się na wiedzy i doświadczeniu specjalistów z JLL prezentujemy informacje kluczowe i mające znaczenie dla wszystkich zainteresowanych obszarem nieruchomości komercyjnych. Osoby z zespołu JLL przez wiele lat związane z branżą, służą redakcji swoją pomocą, dzięki czemu publikowane artykuły są bezpośrednim opracowaniem wyników prac specjalistów. Czytelnia portalu magazyny.pl jest tym samym swoistą platformą wiedzy i wymiany doświadczeń, jakie przez lata funkcjonowania na rynku nieruchomości zdobyli pracownicy JLL.

Od pomysłów przeszliśmy do czynów. Zanim nowy portal ujrzał światło dzienne rozpoczęliśmy budowanie działu Czytelni magazyny.pl. Uruchomiliśmy na jego potrzeby zespół redaktorski składający się nie z przypadkowych osób, ale ludzi związanych z ogólnie pojętą branżą nieruchomości. Ich współpraca z ekspertami JLL pozwala uzyskać odbiorcom rzetelną dawkę wiedzy. Odwiedzający stronę nie trafiają tylko na kolejne kopiowane newsy, informacyjny czy marketingowy miszmasz, ale na rzeczowy i konkretny przekaz, którego źródłem są sami specjaliści i eksperci działu powierzchni magazynowej JLL. Portal tym samym edukuje obecnych i przyszłych najemców, którzy znajdują w Czytelni wiarygodne informacje dotyczące interesujących ich tematów.

Treść w służbie marketingu
JLL może się cieszyć z korzyści, jakie płyną z uruchomienia tego typu działu w portalu magazyny.pl. Stali odbiorcy usług otrzymują dawkę informacji, dzięki czemu na bieżąco monitorują działania firmy i znajdują odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Ponadto, wysoka jakość treści sprawia, że odbiorcy wracają na stronę i tym samym przywiązują się do marki. Rzetelnie przygotowane materiały, stworzone z myślą o kliencie i potencjalnym użytkowniku portalu w dłuższej perspektywie zaowocują stałymi czytelnikami działu. A im więcej znajdzie się w Czytelni konkretnych treści, tym większe grono odbiorców wokół niej się zgromadzi.

Tworząc Czytelnię portalu magazyny.pl mieliśmy na uwadze istotę medium, jakim w XXI wieku jest internet. Coraz większe grono świadomych konsumentów i odbiorców usług mających do dyspozycji wiele ofert na rynku, sięga po te najlepsze – te które odpowiadają ich potrzebom.Mimo krótkiego czasu funkcjonowania Czytelni już przekonaliśmy się o skuteczności naszych działań. Publikowane treści są cytowane przez niezależne media, a liczba odwiedzin portalu może świadczyć o dużym zainteresowaniu ze strony użytkowników. Tym samym, Czytelnia portalu magazyny.pl staje się rodzajem samodzielnego serwisu opiniotwórczego, działającego pod czujnym okiem naszej agencji.