Nowoczesność i funkcjonalność – Prologis Park Moissy 1

Blog / Realizacje

Magdalena Chwedoruk

Realizacje

Marzec 22, 2017


Nowoczesna witryna internetowa to jedno z podstawowych narzędzi marketingowych firmy. Odpowiednio dostosowana do potrzeb pozwala pokazać kompleksowo ofertę i zachęcić potencjalnych klientów do kontaktu. Firma Prologis chcąc promować centrum logistyczne Moissy 1 – Chanteloup postawiła na nowoczesną formę i multimedia, które sprawiają, że nieruchomość jest pokazana w niezwykle atrakcyjny sposób.

02_Front-v2

INNOWACYJNOŚĆ I ATRAKCYJNA LOKALIZACJA
Prologis Park Moissy 1 – Chanteloup to nowoczesne centrum dystrybucyjne w południowej Francji. Na jego terenie funkcjonuje dziesięć magazynów o łącznej powierzchni 261 000 m kw. Podczas budowy obiektu zastosowano materiały przyjazne środowisku i wykorzystano szereg rozwiązań, które wpłyną m.in. na komfort pracy zatrudnionych. Wyjątkowość parku wynika przede wszystkim z jego doskonałej lokalizacji, która zapewni przyszłym najemcom efektywną dystrybucję towarów. Inwestycja znajduje się w nowej miejscowości Sénart – około 30 km na południe od Paryża. Korzystna lokalizacja daje przyszłym najemcom ogromne możliwości logistyczne: zapewnia szybki, komfortowy dojazd do stolicy Francji i pozwala na swobodny transport towarów. Aby uwydatnić wszystkie zalety nieruchomości, Prologis z siedzibą we Francji postanowił stworzyć dedykowaną stronę www.

WWW NA MIARĘ POTRZEB
Witryna internetowa parku logistycznego powinna pełnić przede wszystkim funkcję informacyjną, dlatego postanowiliśmy skupić się głównie na jej czytelności i użyteczności. Strona została stworzona, by umożliwić potencjalnym najemcom dostęp do pakietu informacji na temat modułów magazynowych. Aby uzyskać szczegółowe dane o obiekcie, użytkownik może wybrać konkretny budynek z interaktywnego planu całego kompleksu lub bezpośrednio z tradycyjnej listy. Witryna zbudowana jest z wielu podstron, które otwierają się pod osobnymi linkami, co w znacznym stopniu ułatwia jej przeglądanie i nawigację do interesujących treści. Dodatkowo, na stronie głównej została zaimplementowana interaktywna panorama 360 pokazująca park magazynowy z lotu ptaka. Dzięki temu potencjalni najemcy mogą poznać infrastrukturę kompleksu. Witryna powstała w dwóch wersjach językowych: francuskiej i angielskiej.

02_Front-v2

W PROSTYM STYLU
Projektując stronę z myślą o Prologis Park Moissy 1 zdecydowaliśmy się zastosować lekką, przejrzystą formę. Doskonałym rozwiązaniem okazało się wykorzystanie stylu flat design. Trend, zwany też płaskim projektowaniem, zyskał ogromną popularność przy okazji premiery systemu Microsoft – Windows 8. Flat design zakłada m.in.: ograniczenie liczby kolorów i ozdobników, używanie prostych kształtów, tworzenie przemyślanych topografii oraz wyeliminowanie takich elementów, jak gradienty i lustrzane odbicia. Aby nie rozpraszać uwagi użytkowników zastosowaliśmy białe tło oraz proste, pozbawione ozdobników fonty i grafiki. Wszystkie detale umieszczone na stronie zostały zaprojektowane w oparciu o cztery kolory pojawiające się w logo firmy Prologis – turkusowy i odcienie zieleni. Projekt wykonany w ten sposób prezentuje się nie tylko czytelnie i przejrzyście, ale również oryginalnie i estetycznie. Witryna została zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych, a dzięki zastosowaniu prostych i lekkich elementów bardzo szybko się ładuje. Tak przygotowana oferta stanowi nie tylko kompleksowy sposób na pokazanie nieruchomości, ale jest też marketingową wizytówką firmy.