Osiedle Wilno z perspektywy lotniczej

Blog / Realizacje

Mateusz Sołtysiak

Realizacje

Sierpień 6, 2012


W 2012 roku SkyConcept wykonał kompleksowe materiały multimedialne prezentujące Osiedle Wilno w Warszawie z perspektywy lotniczej. Celem projektu było ukazanie kompleksu mieszkalnego jako strategicznej części praskiej urbanistyki oraz pokazanie jego zalet m.in. wyjątkowej architektury.

Aby spełnić założenia projektu, zdecydowano się na wykorzystanie technologii lotniczej, która pozwoliła na prezentację Wilna z całkiem innej perspektywy. W ramach realizacji filmowo-fotograficznej, wykonaliśmy kompleksowe multimedia, w tym zdjęcia z lotu ptaka, film lotniczy oraz panoramy sferyczne.

Ujęcia zostały wykonane z użyciem quadrocoptera tzn. bezzałogowego statku latającego. Zdalnie sterowana platforma lotnicza wznoszącą się do wysokości 300 metrów pozwoliła na uzyskanie oryginalnych, dynamicznych ujęć budynków mieszkalnych położonych w „miasteczku” Wilno. W połączeniu z profesjonalnym sprzętem filmowym z linii Canon, rejestrującym w jakości Full HighDefinition 1080p, pozwoliło to na przygotowanie ciekawego filmu promocyjnego.

Przygotowane materiały multimedialne składają się na interaktywny system prezentacyjny, integrujący panoramy 360 z materiałami fotograficznymi. Osiedle Wilno to inwestycja wiodącego dewelopera mieszkaniowego, firmy Dom Development położona na warszawskim Targówku. W konkursie organizowanym przez wydawnictwo Construction & Investment Journal obiekt został wyróżniony tytułem Najlepszego Osiedla Mieszkaniowego 2013. Głównym atutem kompleksu jest unikatowa architektura inspirowana wileńską zabudową.