Prologis Park Wrocław V z lotu ptaka

Blog / Realizacje

Mateusz Sołtysiak

Realizacje

Luty 28, 2013


Współpracując z międzynarodową firmą deweloperską Prologis, SkyConcept przygotował film lotniczy jednego z kluczowych obiektów inwestycyjnych w rejonie Bielan Wrocławskich – Prologis Park Wrocław V.

Film lotniczy przygotowano z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych. Wykorzystanie dronów umożliwiło uzyskanie w efekcie końcowym atrakcyjnych oraz unikatowych zdjęć z lotu ptaka. Głównym wyzwaniem, które stało przed producentami było umiejętne zaprezentowanie gruntów Wrocław V w kontekście bezpośredniego sąsiedztwa obiektu, w tym Autostradowej Obwodnicy Warszawy, która podobnie jak berliński Ring umożliwia szybkie przemieszczanie się w obrębie miasta.

Projekt zrealizowany przez firmę to nie tylko film promocyjny, ale także lotnicze panoramy sferyczne i zdjęcia z lotu ptaka. W przyszłości, możliwe jest uzupełnienie materiałów także o inne rozwiązania promocyjne, w tym wizualizacje 3D – fotorealistyczne rendery nakładane i komponowane bezpośrednio z obrazem panoramicznym.

Prologis Park Wrocław V to prawie 20 hektarów terenu inwestycyjnego położonego w strategicznej lokalizacji tuż przy węźle Nowa Wieś Wrocławska, łączącego autostradę A4 oraz Autostradową Obwodnicę Wrocławia (AOW)). Docelowo, na terenie może powstać jeszcze obiekt o potencjalnej zabudowie nawet 80.000 metrów kwadratowych. Wartość lokalizacji podnosi także fakt, że w 2014 roku w bezpośredniej okolicy obiektu powstanie jedna z najważniejszych inwestycji logistycznych w kraju – centrum logistyczne amerykańskiego potentata e-commerce Amazon o łącznej powierzchni ponad 200.000 metrów kwadratowych.

Tagi: