Stadion Legii Warszawa z lotu ptaka

Blog / Inspiracje

Dominika Mrowińska-Bolka

Inspiracje

Kwiecień 8, 2015


Znany do końca 2014 roku jako Pepsi Arena, Stadion Wojska Polskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego to główne miejsce rozgrywek piłkarskich zespołu Legia Warszawa. Obiekt jest dzierżawiony przez spółkę Legia Warszawa S.A.

foto_01_blog
foto_02_blog
foto_03_blog-1

Stadion jest położony w jednym z bardziej zielonych terenów w Warszawie, w sąsiedztwie Łazienek Królewskich, niedaleko Jazdowa i terenów nadwiślańskich. Zdjęcia lotnicze oraz wykonana przez nas panorama 360 stopni pozwalają dokładnie zobaczyć otoczenie obiektu. Fotografie wykonaliśmy dokładnie znad Kanału Piaseczyńskiego. Z perspektywy lotniczej widać Dolny Mokotów, wjazd na Most Łazienkowski a w oddali wieżowce w centrum miasta.

Pierwsze rozgrywki na Stadionie Wojska Polskiego przy ulicy Łazienkowskiej odbyły się w 1930 roku. Przez całe dziesięciolecia funkcjonowania stadionu został on wzbogacany o kolejne obiekty. Po wojnie został poddany renowacji. W obecnym wyglądzie stadion został oddany do użytku wiosną 2011 roku, kiedy to skończył się ostatni z dotychczasowych remontów.