Świąteczna cegiełka 2016 | SkyConcept dla St. Andrew’s Caledonian Charity Ball

Blog / Wydarzenia

Magdalena Chwedoruk

Wydarzenia

Grudzień 1, 2016


Przyjęcie w barwach szkockiej kraty, tradycyjny haggis, regionalna muzyka i niepowtarzalny klimat – a to wszystko w słusznej sprawie. 26 listopada w Hotelu Mariott odbył się doroczny bal charytatywny organizowany przez St. Andrew’s Foundation. Okazja zgromadziła wielu Gości, a dochody z biletów i licytacji zostały przeznaczone na pomoc podopiecznym ośrodka TPD „Helenów” i Fundacji Iskierka. Kolejny raz swój wkład w wydarzenie miała również firma SkyConcept, która specjalnie na tę okazję zrealizowała film.

EDYNBURG W WARSZAWIE
Założycielami St. Andrews’s Foundation są Szkoci mieszkający w Polsce (Scots in Poland) oraz ich przyjaciele. Członkowie organizacji oprócz tego, że od wielu lat skutecznie promują rodzimą kulturę oraz świadomość bliskiej więzi pomiędzy Polską i Szkocją, zajmują się również działalnością dobroczynną. Od ponad dwudziestu lat, tuż przed dniem patrona Szkocji – Świętego Andrzeja, organizują St. Andrew’s Celedonian Charity Ball, z którego dochód w całości przeznaczony jest na cele charytatywne. Bal szkocki uznawany jest za jedną z najważniejszych imprez międzynarodowych w Warszawie. W tym roku uroczystość odbyła się 26 listopada w Hotelu Mariott. Wieczór upłynął pod znakiem dobrej zabawy i wyjątkowej atmosfery. Czas Gościom umilały występy Częstochowa Pipes and Drums – jedynej orkiestry wykonującej tradycyjną szkocką muzykę w Polsce. Wśród zgromadzonych znaleźli się członkowie fundacji St. Andrew’s, organizacji Scots in Poland oraz wszyscy Ci, którzy swoją obecnością postanowili wesprzeć cel charytatywny. Dzięki pomocy darczyńców udało się zebrać rekordową sumę pieniędzy – ponad 50 tysięcy więcej, niż w zeszłym roku, co świadczy o wielkim sukcesie tego przedsięwzięcia.

Z POMOCĄ DLA NAJMŁODSZYCH
W tym roku całkowity dochód z balu i towarzyszącej mu aukcji będzie przekazany na Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów” w Międzylesiu oraz Fundację Iskierka z Chorzowa. Ośrodek TPD „Helenów” działa na wielu obszarach i zajmuje się wspieraniem niepełnosprawnych dzieci i młodzieży w różnym wieku. To wyjątkowe miejsce zostało stworzone, by pomagać, edukować, bawić i leczyć. Środki finansowe zgromadzone podczas St. Andrew’s Caledonian Charity Ball, zostaną przeznaczone na rehabilitację, modernizację oraz doposażenie bazy placówki. Fundacja Iskierka od wielu lat zajmuje się budowaniem systemów wsparcia dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin.

CEGIEŁKA OD SKYCONCEPT
Agencja SkyConcept kolejny raz postanowiła wesprzeć to niezwykłe wydarzenie i specjalnie na tę okazję przygotowała film, który miał swoją premierę podczas balu charytatywnego. W realizacji wideo wzięli udział: Paul Gogoliński, który działa w organizacji Scots in Polad i St. Andrew’s Foundation oraz troje podopiecznych ośrodka TPD „Helenów” – Klaudia, Kuba i Filip. Ciekawe dyskusje Paula z dzieciakami zostały nagrane w niezwykle przyjaznej scenerii, gdzie podopieczni mają na co dzień zajęcia z hipoterapii. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę i uczestniczyć w tym wyjątkowym przedsięwzięciu.