TAURON Arena Kraków w panoramie 360

Blog / Inspiracje

Dominika Mrowińska-Bolka

Inspiracje

Październik 21, 2015


Kompleks sportowo-widowiskowy TAURON Arena Kraków, jako jeden z najnowocześniejszych tego typu w Europie, ma do zaoferowania szeroką gamę rozwiązań sprawdzających się podczas wydarzeń o różnym charakterze. Równie widowiskowo prezentuje się bryła obiektu widziana z perspektywy lotniczej.

TAURON Arena Kraków składa się z dwóch hal – mniejszej, przeznaczonej dla codziennej aktywności sportowej i niewielkich wydarzeń kulturalnych oraz handlowych, a także dużej hali głównej, która pozwala organizować wydarzenia o ogromnej skali. Z zewnątrz obiekt robi wrażenie nie tylko ciekawą architekturą, ale też rozwiązaniem jakim jest ledowy ekran o długości pół kilometra, okalający z zewnątrz obiekt i pozwalający na ciekawe efekty wizualne.

Lokalizacja
Jedną z zalet areny jest jej bliskie sąsiedztwo z centrum miasta. Obiekt znajduje się zaledwie cztery kilometry od Rynku Głównego w Krakowie, w dzielnicy Czyżyny. Panorama 360 pozwala dokładnie zobaczyć zieleń otaczającego arenę Parku Lotników Polskich oraz pobliskie budynki i infrastrukturę.

Duża hala
Główna część TAURON Areny Kraków to hala o całkowitej powierzchni 61 434 m2. Obiekt doskonale nadaje się do organizacji wydarzeń sportowych z kilkunastu dyscyplin na poziomie mistrzostw świata. Komfort uczestnikom wydarzeń sportowych czy kulturalnych zapewniają miejsca siedzące, które poza trybunami znajdują się także na płycie głównej.
TAURON Arena powstawała również z myślą o stworzeniu przestrzeni idealnej do organizowania wystaw, targów czy kongresów, które skupią tysiące uczestników. Kompleksowe zaplecze dla pracowników i obsługi oraz rozwiązania dla klientów, typu strefy gastronomiczne czy 1300 miejsc parkingowych sprawia, że obiekt pozwala zorganizować imprezy i wydarzenia na najwyższym poziomie.

Mała arena
Wielofunkcyjny charakter TAURON Areny Kraków sprawia, że jest to szczególne miejsce skupiające w jednym czasie wiele aktywności. Jako cześć kompleksu mniejsza hala pełni dodatkowe funkcje, m.in. pozwala na treningi podczas imprez odbywających się na głównej płycie. Ponadto, sprawdza się jako miejsce wydarzeń lokalnych o niewielkiej skali, oraz jako lokalizacja np. dla lodowiska. Dzięki takiemu podziałowi przestrzeni niezależnie od wydarzeń jakie dzieją się na TAURON Arenie Kraków, może ona w 100% spełniać rolę obiektu sportowo-widowiskowego.