Vademecum nabywcy | WWW dla Powiśle 01

Blog / Realizacje

Magdalena Chwedoruk

Realizacje

Luty 14, 2017


Ogromna konkurencja na rynku nieruchomości mieszkaniowych sprawia, że sposób dotarcia do Klientów jest kluczowy w procesie sprzedażowym. A ponieważ kupno mieszkania należy do tych decyzji, w których pierwsze wrażenie odgrywa ogromną rolę to warto, by przyszli klienci na długo przed wprowadzeniem się do nowego domu byli przekonani, że to jedyny słuszny wybór.
02_Front-v2
W 2017 roku na warszawskim Powiślu rozpocznie się budowa apartamentowca, który będzie charakteryzował się nowoczesnym designem, unikalną lokalizacją i przyjaznym sąsiedztwem. Nowa inwestycja potrzebowała promocji, która zainteresowałaby potencjalnych klientów i wyróżniła ofertę na tle konkurencji. W oparciu o potrzeby Klienta stworzyliśmy witrynę www, która w ciekawej formie pokazuje to, co może zachęcić przyszłych mieszkańców do bliższego poznania budynku.

KAMERALNOŚĆ W SAMYM SERCU WARSZAWY
Najważniejszym atrybutem apartamentowca będzie jego doskonałe – zarówno pod względem komunikacyjnym, jak i rekreacyjnym – położenie. Budynek powstanie w zielonej okolicy, w pobliżu stacji metra, bulwarów wiślanych, tras spacerowych oraz obiektów takich jak: Centrum Nauki Kopernik i Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego. Przyszli mieszkańcy Powiśla 01 w zaledwie kilka minut będą mogli dotrzeć do centrum i Nowego Światu. Kameralna, siedmiopiętrowa inwestycja już teraz wyróżnia się pewną elitarnością – oferuje bowiem jedynie 24 mieszkania. Design obiektu można opisać jako połączenie nowoczesności i industrialnego charakteru. Motywem przewodnim inwestycji są: cegła, stal i szkło, a budowa obiektu ruszy na początku przyszłego roku.

PROSTOTA W NOWOCZESNYM WYDANIU
Naszym celem było stworzenie profesjonalnej strony www, która nie tylko wyeksponuje ofertę i stanie się wizytówką warszawskiej inwestycji. Zależało nam, by witryna wzbudzała zainteresowanie, a jednocześnie była funkcjonalna, czytelna i atrakcyjna wizualnie. Aby stworzyć niebanalną kompozycję postanowiliśmy wykorzystać założenia nowoczesnego stylu projektowania. Elementy umieszczone na stronie powstały w nawiązaniu do material design. Trend stworzony przez Google reprezentuje bardzo prostą, elastyczną i przystosowaną do różnych płaszczyzn formę graficzną. Jego cechą charakterystyczną jest trójwymiarowość, która polega na eksponowaniu poszczególnych elementów za pomocą odpowiedniego cieniowania. Projektując witrynę główną chcieliśmy maksymalnie skupić uwagę użytkownika i zagospodarować cały ekran urządzenia, z którego korzysta. Na pierwszym planie umieściliśmy dużą wizualizację inwestycji, która zachęca internautę do dalszego eksplorowania strony i szczegółowego zapoznania się z ofertą. Design i szata graficzna pozostałych detali nawiązują do kolorystycznego motywu przewodniego budynku – dominują biel, odcienie szarości i elementy przezroczyste, które świetnie współgrają z licznymi wizualizacjami i zdjęciami. Całość prezentuje się minimalistycznie, ale bardzo elegancko i estetycznie.
02_Front-v2
Z MYŚLĄ O KUPUJĄCYCH
Witryna składa się z kilku podstron, z których każda prezentuje inny pakiet informacji i spełnia osobną funkcję. Przykładowo: po wybraniu zakładki „Apartamenty” użytkownikowi ukazuje się wizualizacja budynku uzupełniona o autorską aplikację SkyConcept – Interaktywny Plan Inwestycji. To praktyczne urządzenie stworzone z myślą o ekspozycji nieruchomości online. Dzięki niemu właściciel strony może w bardzo atrakcyjny sposób zaprezentować klientowi swoją ofertę. IPI umożliwia administratorowi strony nanoszenie na dowolny obraz interaktywnych obszarów lub punktów. W efekcie użytkownik witryny może wybrać interesujące go piętro budynku i zapoznać się z ofertą dostępnych na nim mieszkań. Plan każdego z apartamentów przedstawiony jest w dwóch wersjach: 2D i 3D. Alternatywą dla osób, które nie są zainteresowane korzystaniem z aplikacji jest tradycyjna lista mieszkań. Kolejnym funkcjonalnym rozwiązaniem jest interaktywna mapa okolicy. Zaznaczyliśmy na niej ważne punkty położone w sąsiedztwie apartamentowca: przystanki komunikacji miejskiej, szkoły, bankomaty, sklepy itp. Dzięki temu zainteresowani w szybki i łatwy sposób mogą zapoznać się z bliskim otoczeniem budynku. Dodatkowe informacje o lokalizacji zostały przedstawione w formie zdjęć pobliskich obiektów.

PLATFORMA WYMIANY INFORMACJI
Rozwiązaniem wprowadzonym z myślą o przyszłych mieszkańcach budynku jest aplikacja o nazwie „Strefa Klienta”. Jej celem jest ułatwienie potencjalnym kupującym kontaktu z deweloperem. Specjalna platforma umożliwia stronom wymianę niezbędnych informacji, dokumentów i plików – m.in. planów architektonicznych. Korzystając ze „Strefy Klienta” kupujący może np. zaakceptować daną wersję umowy, odrzucić ją lub dodać swój komentarz. Ponadto, prosta aplikacja ułatwia agentom zarządzanie komunikacją z wieloma potencjalnymi klientami i porządkuje proces obiegu dokumentacji. Usprawnia także przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi agentami i umożliwia lepszą kontrolę nad przebiegiem procesu negocjacji.

WYRÓŻNIJ SIĘ NA RYNKU
Witryna www stworzona z myślą o apartamentowcu Powiśle 01 stanowi kompendium wiedzy o nowej inwestycji. Nowoczesna i funkcjonalna jest atrakcyjną prezentacją oferty dewelopera i doskonałym źródłem informacji dla przyszłych mieszkańców budynku. To także przykład jak dużą efektywność mają inwestycje mieszkaniowe jeśli chodzi o prezentację potencjału nieruchomości przyszłym mieszkańcom. Należy jednak znaleźć sposób, który odpowiednio uwydatni atuty nowego obiektu i wyróżni go na mieszkaniowej mapie miasta.