Warsaw Compass na MIPIM 2016

Blog / Wydarzenia

Dominika Mrowińska-Bolka

Wydarzenia

Kwiecień 5, 2016


Targi nieruchomości w Cannes każdego roku skupiają przedstawicieli miast oraz przedsiębiorców z całego świata. To międzynarodowe wydarzenie jest miejscem spotkań osób prezentujących możliwości inwestycyjne wybranych obszarów, oraz odwiedzających, którzy szukają miejsc dobrze rokujących gospodarczo i biznesowo. W tym roku, w ramach prezentacji Miasta Warszawa na targach znalazła się aplikacja internetowa Warsaw Compass, która z lotniczej perspektywy pokazuje obiekty Centralnego Obszaru Biznesu stolicy.

Warszawa regularnie uczestniczy w międzynarodowych targach MIPIM. Prezentując się jako lider w regionie Europy Środkowej i Wschodniej pokazuje potencjał inwestycyjny miasta i okolic oraz możliwości, jakie posiadają przedsiębiorcy prowadzący biznes w tym regionie. Wraz z kilkunastoma partnerami miasto zaprezentowało w tym roku największe inwestycje – istniejące i powstające właśnie obiekty biurowe, jak np. Warsaw Spire, Sienna Towers, czy najwyższy w Europie budynek mieszkalny zlokalizowany w samym centrum miasta – Złota 44.

Jedną z atrakcji, jakie odwiedzający stoisko M. St. Warszawa mogli zobaczyć w tym roku na targach we francuskim Cannes był stół multimedialny wraz z prezentacjami nieruchomości. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość za jego pomocą w interaktywny sposób zapoznać się z najwyższymi budynkami znajdującymi się w stolicy. Pozwalały na to m.in. gra w stylu Tetris oraz aplikacja Warsaw Compass składająca się z kilku lotniczych panoram prezentujących Warszawę. Odwiedzający mogli wybierać w aplikacji obiekty spośród oznaczonych na mapie, przybliżać widok i przeczytać kilka informacji dotyczących każdego z budynków. Jednocześnie, wysoka jakość zdjęć i interaktywność panoram 360 stopni pozwalała z bliska zobaczyć także otoczenie wysokościowców – niższe obiekty mieszkalne i handlowe. Stół multimedialny wyposażony w tak ciekawe prezentacje cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczestników tegorocznych targów. Interaktywna forma prezentacji okazała się rozwiązaniem, które świetnie sprawdziło się podczas tego prestiżowego wydarzenia na rynku nieruchomości.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Aplikacja WARSAW COMPASS
Warsaw Compass to aplikacja stworzona przez SkyConcept, która powstała z myślą o pokazaniu najwyższych biurowców, hoteli, budynków mieszkalnych i handlowych znajdujących się w Centralnym Obszarze Biznesu i dzielnicy Śródmieście oraz okolicach. Zdjęcia wykonane dronem w zakresie 360 stopni pozwoliły pokazać wszystkie obiekty, a dzięki wysokiej jakości fotografii możliwe jest duże przybliżanie widoku w panoramach.
Aplikacja daje możliwość każdemu użytkownikowi internetu obejrzeć wierzchołki najwyższych budynków w stolicy Polski. Ponadto, panoramy doskonale pokazują, jak zróżnicowany jest krajobraz miasta oraz ile jeszcze jest miejsca do zagospodarowania. Polecamy zajrzeć na warsawcompass.com oraz na LinkedIN: Warsaw Compass. Więcej o aplikacji przeczytasz tutaj.

Tagi: