Warsaw Compass | Nowe spojrzenie na biznes w Warszawie

Blog / Inspiracje

Dominika Mrowińska-Bolka

Inspiracje

Październik 13, 2015


Kolejny raz spojrzeliśmy na Warszawę z perspektywy lotniczej i znów okazało się, że to miasto nigdy nie wygląda tak samo. Wciąż bogatsza o nowe budynki, przeobrażająca się urbanistycznie, stolica Polski zmienia swój biznesowy wizerunek i rośnie w górę z każdym rokiem.

Obserwując zachodzące w Centralnym Obszarze Biznesu oraz na obrzeżach Centrum zmiany w architekturze miasta postanowiliśmy stworzyć aplikację internetową Warsaw Compass, która pozwoli z bliska zobaczyć zarówno budynki istniejące, jak i te w budowie oraz miejsca przyszłych inwestycji. Jednocześnie, dajemy niepowtarzalną okazję oglądania wierzchołków najwyższych obiektów architektonicznych w Warszawie. Ale nie tylko. Wysoka jakość zdjęć i interaktywność panoram 360o pozwala z bliska zobaczyć także otoczenie wysokościowców.

Letnia perspektywa
Fotografie, które posłużyły do wykonania panoram zostały wykonane w miesiącach letnich tego roku. Dlatego też można na nich zobaczyć etapy, na jakich w tym czasie znajdowały się inwestycje będące właśnie w procesie budowy. Hot-spoty znajdujące się na mapie oraz nad poszczególnymi obiektami na panoramie pozwalają w prosty sposób zlokalizować te oznaczone na czerwono miejsca. Najwyższe istniejące budynki w Warszawie są zaś zaznaczone kolorem granatowym, a obiekty planowane – zielonym.
Należy się spodziewać, że po kilku miesiącach widoki z lata tego roku ulegną zmianie, a część budynków zostanie oddanych do użytku. Aktualizacje panoram pozwolą zobaczyć metamorfozę miasta i obserwować postępy w budowie różnych inwestycji. Tym samym, czas pozwoli zmienić perspektywę i odkryć miasto na nowo.

foto-15-
foto-1- (1)
foto-5-
foto-10-
foto-13-

Lokalizacja
Obecnie w aplikacji Warsaw Compass jest oznaczonych 47 obiektów. Większość z nich mieści się w centrum miasta. Jedynie kilka budynków jest zlokalizowanych na Muranowie, Ochocie oraz część na prężnie rozwijającej się pod względem inwestycji biurowych Woli. Stworzone przez nas panoramy 360o pozwalają z jednego punktu zobaczyć wiele oddalonych od siebie obiektów. Ponadto, przechodząc do kolejnej panoramy, można te same budynki zobaczyć z zupełnie nowej perspektywy.

Skyline
Aplikacja to doskonały punkt widokowy na warszawski „skyline”. Nie bez powodu panorama startowa jest znad wschodniej strony Wisły. Stamtąd doskonale widać, jak układają się najwyższe budynki w Warszawie w kierunku z północy na południe. Należy pamiętać, że część z budynków zasłania się nawzajem i niektóre wieżowce można zobaczyć jedynie na kolejnych panoramach. Ta wykonana przy moście Świętokrzyskim pokazuje budynki od najdalej wysuniętego na południe Novotelu, po Gdański Business Center. Ponadto, panorama pokazuje także usytuowany we wschodniej części Stadion PGE Narodowy, a także okolice dzielnicy Pragi.

Posiadając duże możliwości w zakresie zrealizowania lotniczych panoram 360 stopni postanowiliśmy pokazać wszystkim zainteresowanym biznesowe centrum Warszawy z perspektywy lotu ptaka. Widząc, jak wiele dzieje się na rynku nieruchomości, oraz jak miasto wzbogaca się o kolejne wieżowce i wysokiej klasy obiekty wielofunkcyjne stworzyliśmy aplikację, która pozwoli nie wychodząc z domu znaleźć się w najwyższych punktach w mieście. Jesteśmy ciekawi zmian, które będą zauważalne w krajobrazie Warszawy już za rok, a jeszcze większych na pewno za kilka kolejnych lat. Aktualizacje aplikacji pozwolą zobaczyć metamorfozę miasta, co było jednym z celów realizacji tego projektu.Tomasz Ogrodzki, SkyConcept

Widok na miasto
Warsaw Compass to aplikacja, która powstała z myślą o pokazaniu najwyższych biurowców, hoteli, budynków mieszkalnych i handlowych znajdujących się w Centralnym Obszarze Biznesu i dzielnicy Śródmieście oraz okolicach. Zdjęcia wykonane dronem w zakresie 360o pozwoliły pokazać wszystkie obiekty, a dzięki wysokiej jakości fotografii możliwe jest duże przybliżanie widoku w panoramach.
Aplikacja daje możliwość każdemu użytkownikowi internetu obejrzeć wierzchołki najwyższych budynków w stolicy Polski. Ponadto, panoramy doskonale pokazują, jak zróżnicowany jest krajobraz miasta oraz ile jeszcze jest miejsca do zagospodarowania. Polecamy zajrzeć na warsawcompass.com oraz na LinkedIN: Warsaw Compass.

Zobacz inne panoramy wykonane przez SkyConcept

Metro360
pano_obrazek_metro_550x300 (1)

Saski36
foto-_saski_550x300 (1)

Rynek Główny w Krakowie
Kraków - Rynek