Wideoperspektywa dla nieruchomości

Blog / Inspiracje

Magdalena Chwedoruk

Inspiracje, Realizacje

Październik 14, 2016


Obserwując najnowsze trendy i zachowania użytkowników w Internecie łatwo zauważyć, że wideo każdego roku rośnie w marketingową siłę. Stale powiększająca się liczba filmów na stronach internetowych oraz coraz częstsze wykorzystywanie ich w celach promocyjnych przyciąga uwagę potencjalnych klientów. Ostatnie badanie przeprowadzone przez portal Gomobi.pl wykazało, że internauci oglądają filmy praktycznie wszędzie i na różnych urządzeniach, a już w 2017 aż 74% ruchu na stronie www będzie generowana przez content wideo

Multimedialne prezentacje wykorzystujące filmy i zdjęcia znajdują świetne zastosowanie w sektorze marketingu nieruchomości. Wideo jako format najbardziej pożądany przez użytkowników jest jedną z najlepszych metod ukazania pełnych walorów oferowanych terenów i inwestycji. Możliwości jakie w tym zakresie daje użycie fotografii lotniczej nie tylko potęguje siłę przekazu, ale sprawia, że wideoprezentacje doskonale sprawdzają się jako materiał marketingowy o charakterze sprzedażowym.

02_Front-v2

WALORY NIERUCHOMOŚCI UKAZANE Z LOTU PTAKA
Film lotniczy umożliwia dokładne zapoznanie się z danym obiektem bez konieczności wizyty w jego okolicy. Kilkadziesiąt sekund wystarczy, by w świadomości potencjalnego klienta zbudować kompletny obraz inwestycji. Dzięki wykorzystaniu ujęć z drona można pokazać dom, osiedle, park magazynowy czy inną nieruchomość z dużo szerszej perspektywy – niemożliwej do uchwycenia z ziemi. Użycie drona doskonale sprawdza się w przypadku obiektów zajmujących dużą powierzchnię. Bezzałogowa platforma umożliwia bowiem wyeksponowanie całości inwestycji, co pozwala na dokładne zapoznanie się z walorami jej lokalizacji – odległością do istotnych punktów, infrastrukturą terenu czy nawet elementami krajobrazu i otoczenia. Prezentacje obszernych parków logistycznych pozawalają zobaczyć układ poszczególnych obiektów magazynowych względem siebie oraz odległości np. do pobliskich miast, lotnisk czy dworców kolejowych.

BUDOWA NA ŻYWO CZY KLATKA PO KLATCE
Efektowne nagranie, połączone z odpowiednią muzyką, budzi zainteresowanie i zachęca odbiorców do interakcji. Co więcej, wykorzystanie możliwości, jakie daje timelapse czy streaming umożliwia podgląd terenu budowy i dokładne śledzenie postępów inwestycji. Timelapse to niezwykle popularna technika łącząca fotografię z filmem. Polega na wykonaniu w regularnych odstępach serii zdjęć i połączeniu ich w płynną animację ukazaną w przyspieszonym tempie. To doskonały sposób na przedstawienie żmudnego procesu budowy. Z zebranego materiału można stworzyć wideo zarówno dokumentujące powstawanie obiektu, jak i film o charakterze promocyjnym. Prezentacja inwestycji za pomocą zdjęć poklatkowych zawsze wywołuje w odbiorcach efekt WOW. Wynika on z tego, że zaledwie w kilkadziesiąt sekund można zobaczyć jak od podstaw powstała dana nieruchomość.
Streaming umożliwia natomiast udostępnienie użytkownikom Sieci widoku na żywo. Dzięki temu przez całą dobę można śledzić postępy prac na budowie. Co istotne, te dwie formy doskonale się uzupełniają i są skutecznym sposobem na promowanie obiektu nie tylko po zakończeniu budowy, ale na długo przed oddaniem go do użytku. Dodatkowo, multimedia tego typu są doskonałą formą przedstawienia inwestycji zarówno do celów wewnętrznych, jak i zewnętrznych kampanii promocyjnych.

ZAINTERESOWANIE ODBIORCÓW
Korzyści płynących z filmowej prezentacji jest wiele. Badania wykazały, że użytkownicy zdecydowanie chętniej spędzają czas na stronie, na której znajdują się treści wideo. Przede wszystkim to bardzo atrakcyjna i nowoczesna forma, która z pewnością wzbudza większe zainteresowanie odbiorców niż tradycyjne sposoby przedstawiania inwestycji. Wideo, jak każda treść wizualna, angażuje i przyciąga, wywołując określone emocje, które nie zawsze uda się przekazać za pomocą tekstu. Dzisiaj sam opis i zdjęcia to za mało, dlatego multimedialna forma z pewnością wyróżni konkretną ofertę na tle ogromnej liczby konkurencyjnych.

Wideoprezentacja inwestycji – nowy trend w sektorze nieruchomości #wideo #nieruchomości #skyconcept