Wideoreferencje. Rekomendacje nie od szablonu

Blog / Inspiracje

Dominika Mrowińska-Bolka

Inspiracje

Lipiec 16, 2014


Krótkie filmy wideo prezentujące opinie zadowolonych klientów są atrakcyjną alternatywą dla udzielanych zwykle na papierze rekomendacji. Realizując wideoreferencje należy jednak pamiętać, że w ich odbiorze istotną rolę odgrywa nie tylko opinia kontrahenta, ale jakość wykonanego materiału filmowego. Realizację takiej produkcji warto zatem powierzyć profesjonalistom, aby uzyskany efekt nie był odwrotny do zamierzonego

Oryginalne źródło informacji
Wideoreferencje stanowią nową jakość w sposobie podsumowania kontaktów biznesowych. Atutem takiej formy prezentacji jest wiarygodność: to klient staje przed kamerą i wypowiada się o wzajemnej współpracy. Ponadto, rekomendacji często udziela osoba z top managementu, co ugruntowuje rzetelność opinii.Wiarygodność to jednak nie jedyna zaleta filmów referencyjnych. Podczas gdy opinie na papierze często wpadają w schemat i są powieloną treścią przygotowaną według szablonu, to dedykowany scenariusz materiału wideo zapewnia oryginalny charakter przekazu.

Scenariusz, produkcja, postprodukcja
Przygotowanie dobrej jakości, ciekawych wideoreferencji wymaga odpowiedniego zaplecza technicznego oraz pracy profesjonalistów. Etap realizacji filmów tworzonych przez SkyConcept poprzedza stworzenie scenariusza oraz prezentowanych treści. W konsultacji zarówno ze zleceniodawcą jak i jego klientem zostają ustalone miejsca ujęć, przykładowe kadry oraz ogólny charakter prezentacji. W momencie przystąpienia do realizacji istnieje już całościowy plan, według którego odbywają się kolejne etapy tworzenia wideoreferencji.

W trosce o czas klienta, dokładamy wszelkich starań, by praca na planie filmowym przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Do każdego realizowanego projektu – dającego finalnie kilkadziesiąt sekund gotowych wideoreferencji – powołujemy ekipę filmową. Jej skład może liczyć nawet 15 osób,  w tym reżysera, operatorów, dźwiękowców, oświetleniowców czy asystentów. Na tym etapie realizacji wykorzystujemy różnorodne formy i perspektywy ujęć, które finalnie pozwolą stworzyć ciekawy film.
Nakręcony materiał zostaje w procesie postprodukcji poddany montażowi i uzupełniony animacjami, planszami czy napisami. Dbając o odpowiednią dynamikę filmu nie ograniczamy się tylko do popularnej formy wywiadu. Zmontowany obraz uzupełniamy narracją klienta oraz umiejętnie dobraną ścieżką dźwiękową.

wideoreferencje1
wideoreferencje2
wideoreferencje3
wideoreferencje4
wideoreferencje5
wideoreferencje6

Wartość dodana
Przygotowanie przez specjalistów wideoreferencji to wieloetapowy proces, w wyniku którego do zleceniodawcy trafia w pełni profesjonalnie przygotowany materiał filmowy. Łatwe w odbiorze, atrakcyjnie wizualne krótkie filmy poza funkcją informacyjną, posiadają także wartość marketingową. Materiał stawiający daną firmę czy markę w korzystnym świetle może z powodzeniem zostać wykorzystany w celach promocyjnych oraz być dystrybuowany, np. w mediach społecznościowych.

Tagi: ,