Intraco z lotu ptaka

Blog / Realizacje

Mateusz Sołtysiak

Realizacje

Luty 6, 2013


W 2012 roku SkyConcept wykonał kompleksowe materiały multimedialne prezentujące wieżowiec Intraco w Warszawie z perspektywy lotu ptaka. Celem projektu było ukazanie jednego z pierwszych drapaczy chmur w powojennej Warszawie w krajobrazie dzisiejszego miasta.

W ramach realizowanego projektu wykonaliśmy zdjęcia lotnicze, film z lotu ptaka oraz panoramy 360 wykonane w technice virtual reality. Ujęcia powstały przy wykorzystaniu drona tzn. bezzałogowego statku powietrznego. Zdalnie sterowana platforma latająca unosząca się nawet do 350 metrów pozwoliła na uzyskanie unikatowych, dynamicznych ujęć budynku na warszawskim Muranowie. W połączeniu ze specjalistycznym sprzętem filmowym rejestrującym w jakości Full HD, uzyskaliśmy profesjonalną kompozycję w postaci filmu promocyjnego Intraco. Przygotowane materiały multimedialne składają się na interaktywną prezentację, która integruje zarówno panoramy sferyczne, zdjęcia z lotu ptaka, jak i materiał wideo.

Biurowiec Intraco to jedna z pierwszych inwestycji tego typu, które wybudowano w Warszawie. Powstał w latach 1973-1975. Jest zlokalizowany przy ulicy Stawki; na granicy warszawskich dzielnic Żoliborza i Śródmieścia, tuż obok Dworca Gdańskiego. Wieżowiec ma wysokość 138 metrów i liczy 39 pięter. W ramach budynku jest dostępne ok. 40 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowych do wynajęcia.

Tagi: