Wirtualne spojrzenie na inwestycję | Panattoni Park Warszawa-Konotopa

Blog / Realizacje

Magdalena Chwedoruk

Realizacje

Listopad 16, 2017


Cechy profesjonalnej prezentacji multimedialnej? Przemyślana forma, wysokiej jakości zdjęcia, funkcjonalny interfejs – to tylko kilka jej najważniejszych elementów. Panoramy i wirtualne wycieczki są znakomitą alternatywą dla standardowych obrazów oraz świetnym rozwiązaniem dla firm, które w niebanalny i użyteczny sposób pragną przedstawić swoją ofertę. Taką formę prezentacji nowego obiektu wykorzystała firma Panattoni Europe – deweloper nowoczesnego parku magazynowego położonego pod Warszawą.

02_Front-v2

W ODPOWIEDZI NA POTRZEBY RYNKU
Zarówno Warszawa, jak i jej obrzeża to wyjątkowo atrakcyjne tereny inwestycyjne. Do tej pory w pobliżu stolicy powstało wiele obiektów magazynowych i centrów logistycznych. Deweloperem, który chętnie inwestuje na tym obszarze jest Panattoni Europe. Około 15 km na zachód od centrum miasta firma zlokalizowała już kilka swoich parków – m.in. w Błoniach, Teresinie czy Święcicach. A kolejnym projektem na tym terenie jest usytuowany w Ożarowie Mazowieckim obiekt Panattoni Park Warszawa – Konotopa, który powstał jako odpowiedź na wciąż rosnące potrzeby rynku logistycznego w Polsce. Za ogromny atut inwestycji uznaje się jej bezpośrednie sąsiedztwo z węzłem Konotopa (łączącym autostradę A2 z S8) oraz bliską odległość od centrum Warszawy i Lotniska Chopina. Centrum logistyczne składa się z dwóch wysokiej klasy hal magazynowych klasy A o łącznej powierzchni 4-5 tys. m kw. i jest optymalnie dopasowane do wymogów magazynowych klientów z różnych sektorów, oferując możliwość wynajęcia powierzchni przemysłowej zarówno średnim, jak i większym firmom.

02_Front-v2

OFERTA W PIGUŁCE
Deweloper inwestycji postanowił przedstawić walory nowej nieruchomości ze swojego portfolio w formie multimedialnej panoramy – jednej z integralnych części prezentacji każdego parku magazynowego. Projekt dla firmy Panattoni Europe był dwuetapowy i obejmował stworzenie kompleksowej wycieczki 360. W skład przedsięwzięcia weszły: panorama lotnicza – którą wykonaliśmy jako pierwszą – i osiem panoram naziemnych. Dzięki szczegółowym ujęciom z podniebnej perspektywy teren nieruchomości został pokazany kompleksowo, z uwzględnieniem najważniejszych znajdujących się w sąsiedztwie szlaków komunikacyjnych oraz odległości do istotnych obiektów i miast. Dodatkowym elementem, który wprowadziliśmy jest wizualizacja, którą uzupełniliśmy panoramę lotniczą. Przedstawia potencjalną opcję zabudowy działki znajdującej się w sąsiedztwie inwestycji. Oprócz zdjęć lotniczych przygotowaliśmy również serię ujęć stacjonarnych, pokazujących wnętrze obu hal magazynowych, z których stworzyliśmy wirtualny spacer po nieruchomości. Ujęcia wykonane wewnątrz obiektu są bardzo wartościowe – szczególnie dla potencjalnych najemców magazynów, którzy bez wychodzenia z domu mogą zobaczyć, jak prezentują się i w co są wyposażone hale, pomieszczenia biurowe i sanitarne.

02_Front-v2

INTUICYJNA NAWIGACJA
Każda panorama została uzupełniona o tzw. „hot spoty”, dzięki którym użytkownicy mogą szybko przemieszczać się pomiędzy widokami oraz specjalne punkty, które opisują specyfikację techniczną budynku: elementy wyposażenia danego wnętrza, materiały wykończeniowe, cechy powierzchni. Poruszanie pomiędzy poszczególnymi panoramami znacznie usprawnia intuicyjny pasek nawigacji umieszczony na dole ekranu. Z jego poziomu użytkownik może wybrać interesujący go widok, zobaczyć mapę z zaznaczoną lokalizacją obiektu, obejrzeć galerię zdjęć czy pokazać lub ukryć render. Wszystkie te elementy decydują o przejrzystości prezentacji multimedialnej i dostarczają odbiorcom szczegółowych informacji na temat oferty. Panoramy przygotowane dla dewelopera są dostępne w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Można je obsługiwać za pomocą myszki lub specjalnych strzałek znajdujących się na pasku nawigacji. Użytkownicy mają możliwość dowolnego sterowania obrazem – mogą przybliżać i oddalać interesujące detale – oraz sami decydować, co w danej chwili chcą obejrzeć. Angażują się w wirtualne zwiedzanie, a tym samym szczegółowo poznają prezentowaną ofertę. Dzięki całościowemu podejściu, zastosowanym funkcjonalnościom i atrakcyjnej oprawie wizualnej panoramy dla Panattoni Europe stanowią profesjonalny materiał marketingowy, który z powodzeniem można zaprezentować podczas spotkania biznesowego.

Zobacz nasze inne panoramy:
Panoramy dla Hines
Domaniewska Office Hub
Warsaw Compass