Wirtualny Pałac Saski

Blog / Inspiracje

Dominika Mrowińska-Bolka

Inspiracje

Wrzesień 8, 2014


Projekt Saski360 powstał z myślą o tym, by zachować od zapomnienia jeden z przedwojennych symboli Warszawy. Multimedialna prezentacja pokazuje jak Pałac Saski wraz z sąsiednimi zabudowaniami, tj. Pałacem Brühla i kamienicami przy ulicy Królewskiej, wpisywałyby się dzisiaj w otoczenie miejskie i zmieniałyby obraz centrum miasta.

Wirtualne osadzenie nieistniejących od 1944 roku zabudowań w dzisiejszej tkance miejskiej było możliwe m.in. dzięki wykonaniu wysokiej jakości zdjęć lotniczych oraz naziemnych, które złożone w panoramy pozwoliły na stworzenie swoistych multimedialnych prezentacji. Jednocześnie, projekt jest jedyną tego rodzaju okazją, by zobaczyć, jak prezentuje się Plac Piłsudskiego razem z budynkami, które niewielu pamięta, a wielu zna tylko ze zdjęć.

 

Kiedy po raz pierwszy mierzyliśmy się z pomysłem wirtualnego odtworzenia brakującego elementu Osi Saskiej, podjęliśmy decyzję, że zaprojektujemy narzędzie, dzięki któremu każdy będzie mógł zobaczyć Pałac w kontekście współczesnego miasta. Nasze doświadczenie w prezentacji nieruchomości pomogło przy produkcji niezbędnych materiałów, w tym ujęć lotniczych wykonanych z drona oraz precyzyjnych wizualizacji. Saski360 to wyraz naszego szacunku wobec historii oraz próba ochrony od zapomnienia jednego z ważniejszych elementów architektonicznych Warszawy.Tomasz Ogrodzki SkyConcept