Wyróżnij się graficznie | Dedykowane mapy dla Goodman Poland

Blog / Realizacje

Dominika Mrowińska-Bolka

Realizacje

Wrzesień 21, 2015


Spójne a jednocześnie charakterystyczne dla danej marki elementy graficzne są niewątpliwym jej wyróżnikiem na rynku. Firma Goodman postanowiła specjalnie na potrzeby prezentowania swoich ofert stworzyć mapy, które stały się nieszablonowym elementem wizualnej oprawy materiałów sprzedażowych i marketingowych.

Konsekwentne stosowanie tych samych rozwiązań graficznych sprawia, że firmowe materiały przekazywane klientom stają się wyraziste i unikatowe. Powielane w broszurach, na stronach internetowych i w różnych miejscach związanych z prezentowaniem oferty stanowią swoisty znak rozpoznawczy marki wśród konkurencji.

Firmowe barwy na mapie Polski
Mapy jakie powstały specjalnie dla firmy Goodman są rozwiązaniem, które z powodzeniem może być wykorzystywane w wielu materiałach i dostosowywane do aktualnych potrzeb prezentacyjnych. Przy użyciu korporacyjnych barw oraz typografii zostały naniesione na mapę Polski oznaczenia centrów logistycznych oraz połączeń drogowych między nimi. Na tle wszystkich dróg krajowych można zobaczyć położenie parków magazynowych względem miast, dróg krajowych i lotnisk. Goodman postanowił dokładnie zaprezentować wszystkie centra logistyczne na tle całego kraju, a dodatkowo mieć możliwość pokazywania poszczególnych parków w znacznym przybliżeniu.

Konsekwentny wizerunek
Dedykowane rozwiązanie graficzne stanowi doskonałe uzupełnienie materiałów wizerunkowych firmy Goodman. Wykorzystywane tylko w ofercie dewelopera są kojarzone przez klientów z marką i stanowią charakterystyczny dla firmy motyw. Zwłaszcza, że lokalizacja jest jedną z istotniejszych cech wpływających na atrakcyjność centrów logistycznych i ciekawa prezentacja ich położenia na mapie ma istotne znaczenie handlowe. Ponadto, spójność oznaczeń z wytycznymi dotyczącymi identyfikacji wizualnej korporacji sprawiła, że dedykowane mapy korespondują z elementami graficznymi, które w komunikacji z odbiorcami wykorzystuje Goodman. W ten sposób deweloper skutecznie kontynuuje politykę wizerunkową.